Adam Małysz ogłosił zakończenie kariery!

Bartłomiej Krawczyk
Najlepszy w historii polski skoczek narciarski, Adam Małysz, ogłosił na antenie TVP Sport, że postanowił zakończyć swoją karierę sportową.

"Orzeł z Wisły" swoją wspaniałą karierę na dobre rozpoczął w 1994 roku podczas zawodów w Planicy.

Na pierwsze zwycięstwo musiał poczekać do 17 marca 1996 roku, a odniósł je na skoczni w Oslo. Od tamtego czasu nasz skoczek zawody wygrał jeszcze 38 razy (ostatnie w Zakopanem), i z dorobkiem 39 zwycięstw plasuje się na 2. miejscu w tabeli wszech czasów.

Małysz czterokrotnie wygrał cykl Pucharu Świata, cztery razy sięgnął też po tytuł mistrza świata, do tego dołożył srebro oraz brąz zdobyte na mistrzowskich imprezach, a także trzy srebrne i jeden brązowy medal olimpijski.

Orzeł z Wisły raz wygrał prestiżowy Turniej Czterech Skoczni, a trzy razy okazał się najlepszy w Turnieju Nordyckim.

Swoją decyzję zawodnik ogłosił po zakończeniu indywidualnego konkursu mistrzostw świata rozgrywanych w Oslo. Adam Małysz swój ostatni skok odda na skoczni w Zakopanem podczas imprezy "Skok do celu" 26 marca tego roku.

Źródła: Onet.pl, TVP, Wikipedia