Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Agnieszka Holland atakuje PO. "Na oszustów nie będę więcej głosować"

Maria Czerw
Maria Czerw
"Czuję się oszukana" - oskarża w wywiadzie dla Newsweeka Agnieszka Holland. Platforma wyjaśnia: Niczego nie obiecywaliśmy homoseksualistom. Nie ma takich zapisów programowych.

Znana reżyserka o międzynarodowej renomie ("Plac Waszyngtona", "Tajemniczy ogród") ma córkę lesbijkę. W jej imieniu ostro wystąpiła przeciwko partii, na którą głosowała. "Głosowałam na Platformę Obywatelską, która ustami premiera obiecywała związki partnerskie i regulację in vitro. Z pewnością na oszustów nie będę już więcej głosować".

Wywiad dla Newsweeka (Tomasz Lis) odbił się szerokim echem. Kasia Adamik, córka reżyserki, grozi, że wyjedzie z Polski: "w takim kraju nie ma dla mnie miejsca".

Holland i Adamik są rozgoryczone wynikiem głosowania w sprawie związków partnerskich. Miała być uregulowana sytuacja prawna tysięcy gejów i lesbijek. Żadna z ich spraw nie zostanie załatwiona, bo 46 posłów PO zagłosowało "przeciw".

"Dlaczego uczucie gejów i lesbijek a nie powinowatych, w tym dzieci z zastępczych rodzin, którym odmawia się dziedziczenia po rodzicach. Seksualna więź nie jest jeszcze wystarczającym powodem do wyróżniania jednostek" - tłumaczy poseł Godson.

Czarnoskóry polityk użala się na reakcję mediów, które pominęły ataki na jego osobę motywowane rasizmem i apeluje do Holland oraz innych twórców o wspieranie tradycyjnych wartości rodzinnych.

Godson przypomina, że w deklaracji ideowej Platformy z 2001r. (pkt 2) jest napisane:

"Fundamentem cywilizacji Zachodu jest Dekalog. Wierzymy wspólnie w trwałą wartość norm w nim zawartych. Nie chcemy, by Państwo przypisywało sobie rolę strażnika Dekalogu. Ale Państwo nie może pozwalać, by jedni łamiąc zawarte w nim zasady - pozbawiali w ten sposób godności i praw innych, albo deprawowali tych, którzy nie dojrzeli jeszcze do pełnej odpowiedzialności za swoje życie. Dlatego zadaniem Państwa jest roztropne wspieranie rodziny i tradycyjnych norm obyczajowych, służących jej trwałości i rozwojowi. Dlatego prawo winno ochraniać życie ludzkie, tak jak czyni to obowiązujące dziś w Polsce ustawodawstwo, zakazując również eutanazji i ograniczając badania genetyczne. Zadaniem polityki jest ciągłe wytyczanie granic, których przekroczenie przez człowieka lub grupę ludzi wystawia całą wspólnotę na niebezpieczeństwo. Ale także granic władzy publicznej, których przekroczenie narusza autonomię jednostki. Dobra polityka potrafi obronić obywateli przed anarchią i prywatą".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto