MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

AliExpress rozpycha się na polskim rynku: Paczka z Chin do 15 dniu u odbiorcy. Firma myśli także o swoich urządzeniach do odbioru paczek

Maciej Badowski
Maciej Badowski
Ekspert zapowiada, że od kwietnia firma  planujemy zapewnić gwarantowaną 15-dniową usługę dostawy wybranych produktów wysyłanych z Chin.
Ekspert zapowiada, że od kwietnia firma planujemy zapewnić gwarantowaną 15-dniową usługę dostawy wybranych produktów wysyłanych z Chin. Szymon Starnawski/ Polska Press
- Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków e-commerce w Europie i wciąż widzimy dużo miejsca do rozwoju- tłumaczy w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press Gary Topp, dyrektor operacyjny na Europę Środkowo-Wschodnią w AliExpress i dodaje, że jeśli chodzi o rozwój maszyn, może to być coś na małą skalę w "niektórych lokalizacjach o dużym zagęszczeniu".

Alibaba wraz AliExpress chce jeszcze mocniej działać na polskim rynku, czy to oznacza, że ​​jest tu jeszcze „dużo miejsca”?

Tak, Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków e-commerce w Europie i wciąż widzimy dużo miejsca do rozwoju. Jednym z powodów jest to, że penetracja handlu elektronicznego jest nadal niższa niż na wielu głównych rynkach, takich jak Wielka Brytania.

Poza tym, wzrost handlu elektronicznego jest napędzany silnymi trendami makroekonomicznymi, w których polski PKB na mieszkańca szybko rośnie w ostatnich latach. Po drugie, silna konkurencja między platformami, wsparta inwestycją naszych partnerów, takich jak InPost, Blik i inni, aby zapewnić wyższy poziom "user experience".

Wreszcie pandemia pomogła również pobudzić wzrost i przyjęcie e-commerce wśród tych, którzy wcześniej mogli nie działać online. Oczekujemy, że te trendy utrzymają się w przyszłym roku, aby uczynić Polskę jednym z najszybciej rozwijających się rynków e-commerce w Europie.

Program szczepień, luzowanie obostrzeń, w tym otwarcie galerii handlowych nie wyhamuje e-commerce?

Pandemia zdecydowanie dowiodła, że ​​kanały cyfrowe, takie jak e-commerce, są coraz ważniejsze dla życia ludzi i dla utrzymania gospodarki. W zeszłym roku spędziliśmy dużo czasu, inwestując w naszą infrastrukturę logistyczną i łańcuch dostaw, aby produkty mogły docierać do naszych konsumentów, gdy ich potrzebowali podczas pandemii.

Użytkownicy, którzy zaczęli korzystać z tego kanału po raz pierwszy podczas pandemii i mieli dobre doświadczenia, będą nadal korzystać z połączenia e-commerce i sklepów fizycznych w ramach swoich potrzeb.

W tym roku będziemy również więcej inwestować w nasze doświadczenie logistyczne, aby dać naszym użytkownikom większą pewność co do czasu dostawy. Na przykład w kwietniu planujemy zapewnić gwarantowaną 15-dniową usługę dostawy wybranych produktów wysyłanych z Chin. Podobnie już teraz zapewniamy gwarantowaną 3-dniową dostawę produktów wysyłanych z magazynów w Polsce i krajach sąsiednich. Okazuje się, że jest to bardzo popularne wśród naszych użytkowników i otrzymaliśmy bardzo pozytywne opinie na temat tej usługi.

Pojawiają się doniesienia, że planujecie uruchomić w Polsce własne maszyny do odbioru paczek.

InPost jest nadal naszym kluczowym partnerem w zakresie dostaw, a ilość wysyłanych do urządzeń InPost na platformie AliExpress stale rosła w ciągu ostatniego roku, odkąd rozpoczęliśmy współpracę.

Jeśli chodzi o rozwój naszych maszyn, może to być coś, co rozważamy na małą skalę w niektórych lokalizacjach o dużym zagęszczeniu.

Jak miałoby to wyglądać?

Nie jesteśmy w stanie podać takich szczegółów, jednak na razie skupilibyśmy się tylko na małej skali na lokalizacjach o dużym zagęszczeniu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: AliExpress rozpycha się na polskim rynku: Paczka z Chin do 15 dniu u odbiorcy. Firma myśli także o swoich urządzeniach do odbioru paczek - Portal i.pl

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto