Arsenal pokonuje Borussię Dortmund 1:0. Szczęsny niepokonany!

Mateusz Urbaniak
Pierwsze 60 minut zdecydowaną przewagę mieli gospodarze, ale - mimo kilku dogodnych okazji - nie potrafili objąć prowadzenia. Wykorzystał to Arsenal.

To był dziwny mecz. Przez pierwsze 60 minut zdecydowaną przewagę mieli gospodarze, ale - mimo kilku dogodnych okazji - nie potrafili objąć prowadzenia. Potem w szczęśliwych okolicznościach niezawodny Ramsey strzelił bramkę dla Arsenalu, a podopiecznym Juergena Kloppa nie udało się już obudzić z marazmu. Za uwagę dziękuje Mateusz Urbaniak.

90+4 minuty: Koniec spotkania! Arsenal pokonuje Borussię Dortmund 1:0.

90+4 minuty: Grosskreutz do Lewandowskiego, a ten wydaje się faulowany w polu karnym! Gwizdek Kuipersa milczy.

90+3 minuty: Kanonierzy świetnie radzą sobie z przetrzymywaniem piłki w okolicach pola karnego rywali. Ozil już od minuty stoi z piłką przy rogu. Wywalczył nawet rzut wolny. A potem goście popełnili niesamowicie głupi błąd, bo chcąc krótko rozegrać wolnego... zagrali na spalony!

90+2 minuta: Jeszcze jedna wrzutka w pole karne Arsenalu. Sahin dośrodkowuje, cała gromada piłkarzy Borussii skacze do piłki, ale Koscielny skacze najwyżej. I wybija.

90+1 minuta: Aż cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90+1 minuta: Ostatnia zmiana w Arsenalu. Vermaelen za Rosicky'ego.

90 minuta: Bendtner za Giroud na doliczony czas gry.

89 minuta: Kapitalna okazja dla Borussii! Rzut rożny, Hofmann podaje piłkę przed pole karne. Miękka wrzutka, Lewandowski ucieka obrońcom, wyprzedza skaczącego do piłki Szczęsnego i uderza głową. Piłka leci jednak nad poprzeczką.

88 minuta: W ostatnich minutach Borussia zagra dwoma napastnikami.

88 minuta: Ostatnia zmiana w Borusii. Za Reusa wchodzi Schieber.

87 minuta: Dziwne zachowanie sędziego Kuipersa. Rosicky brzydko fauluje Lewandowskiego, ale Holender puszcza grę. Chwilę później odgwizdany faul po wątpliwym przewinieniu jednego z piłkarzy Borussii...

85 minuta: Diego Costa udowadnia, że nie potrzebuje karnego żeby strzelić gola. Atletico Madryt 4:0 Austria Wiedeń

84 minuta: Choć zawodnicy Borussii powinni być wyjątkowo zdeterminowani i nie ustawać w zmasowanych atakach, na razie nie potrafią nawet przedostać się pod pole karne rywali

81 minuta: Diego Costa nie wykorzystuje rzutu karnego i w Madrycie wciąż mamy 3:0, także, dzięki świetnej obronie bramkarza Austrii.

81 minuta: Atakują teraz gospodarze, ale starania dortmundczyków na niewiele się zdają. Jeśli wicemistrzowie Niemiec dziś przegrają, zostaną zepchnięci na trzecie miejsce w tabeli grupy F.

80 minuta: Weidenfeller ponownie niezbyt udanie wychodzi z bramki i daje uderzyć głową Koscielnemu. Strzał niecelny, ale Niemiec na dodatek brutalnie staranował stopera Arsenalu, który mocno ucierpiał w tym starciu

78 minuta: Wenger dokonał roszady wyraźnie definiującej nastawienie jego zespołu w ostatnich minutach - należy utrzymać wynik.

Natomiast w meczu grupy F kolejny gol. Napoli prowadzi już 3:2 z Marsylią!

77 minuta: Piłka w pole karne Arsenalu. Zatrzymuje się na kilku stojących w nim graczach. Może nawet sama nie wie, na którym konkretnie. Wszyscy próbują w nią trafić, szczęściarzem okazuje się Sagna. Gospodarze szybko wracają z podobnym rozwiązaniem i jeszcze szybciej wychodzą ponownie.

76 minuta: Zmiana także w Arsenalu. Za Cazorlę wchodzi Monreal.

75 minuta: Zmiany w Borussii. Aubameyang za Błaszczykowskiego i Hofmann za Bendera.

73 minuta: Aubameyang szykuje się do wejścia na boisko. Czyżby opuścić je miał Błaszczykowski? Przy linii bocznej przebiera się także Jonas Hofmann.

71 minuta: Lewandowskiego walka o piłkę z Koscielnym. Polak wygrywa piłkę, ale przegrywa próbę dryblingu. Zmienia plany i postanawia zagrać w pole karne. Nikt nie mówił, że planował zagrać w kierunku któregokolwiek z kolegów.

69 minuta: Żenująca próba wymuszenia rzutu karnego w wykonaniu Lewandowskiego...

68 minuta: Niezły strzał Schmelzera z dystansu nieznacznie obok bramki Szczęsnego.

66 minuta: Rzut rożny dla Arsenalu. Dośrodkowanie Cazorli, zamieszanie w polu karnym, strzał, ale Sahin wybija piłkę z linii bramkowej! Błyskawiczna kontra Borussii, podanie w pole karne, ale obrońcy skutecznie blokują. A nie, nieskutecznie, do piłki dopada jeszcze Schmelzer. Po jego strzale piłka leci obok bramki.

64 minuta: Powinno być 1:1! Lewandowski przyjmuje piłkę w polu karnym Arsenalu, próbuje dośrodkowywać, ale zostaje zablokowany. Natychmiast jednak odzyskuje piłkę, robi zwód i wykłada ją przed bramkę. Reus staje trzy metry przed bramką, w której stoi tylko Szczęsny. Składa się do strzału, po czym nie trafia w piłkę.

62 minuta: Aaron Ramsey strzela gola!! Arsenal prowadzi!Oezil świetnie dośrodkowuje w pole karne Borussii, Giroud skacze i strąca piłkę przed bramkę. Ramsey wyprzedza Suboticia i z bliska uderza głową obok bezradnego Weidenfellera.

62 minuta: Po raz kolejny gospodarze zdobywają bramkę, ale sędzia jej nie uznaje. Mchitarjan sprytnie dogrywa do Sahina, jednak ten znajdował się na zdecydowanym ofsajdzie.

61 minuta: Uspokoił się nieco obraz gry, oba zespoły na zmianę próbują zaskoczyć rywala w ataku pozycyjnym, jednak bez większego powodzenia.

60 minuta: Nieszczęśliwe zbiegi okoliczności chodzą po Schmelzerze. W tym przypadku w nieszczęśliwy zbieg okoliczności wcielił się Sagna, który tak wzbił się w powietrze, że butami przejechał po twarzy schylającego się akurat Niemca. Schmelzer leży i cierpi. Jest opatrywany.

58 minuta: Oezil wypuszcza w bój Giroud, ale Francuz skutecznie zablokowany w polu karnym przez Suboticia. Piłka w rękach Weidenfellera.

57 minuta: Ładne podanie do stojącego na linii pola karnego Reusa, który świetnie przyjmuje, ale natychmiast psuje dobre wrażenie, które zrobił. Kiedy próbuje odwrócić się w kierunku bramki, traci piłkę.

54 minuta: Jeszcze raz Eto'o i Chelsea prowadzi 2:0 z Schalke 04

53 minuta: Ajax Amsterdam prowadzi 1:0 po golu Schonego z Celtic Glasgow.

52 minuta: Mchitarjan podaje na prawo do Kuby Błaszczykowskiego, Polak ładnie uderza po długim rogu, Szczęsny wybija przed siebie! Dobija Reus, jednak Niemiec był na spalonym i ryk euforii na Signal Iduna szybko ucicha.

51 minuta: Bender dośrodkowuje z prawej strony w pole karne, a główkuje pozostawiony bez opieki Reus. Szczęsny w ładnym stylu paruje strzał Niemca na rzut rozny.

50 minuta: Borussia na chwilę przystopowała, aby nagle znowu przyspieszyć tempo rozgrywania akcji. Bender bardzo dobrze wrzucił na głowę zupełnie niepilnowanego Reusa, który nieźle przymierzył. Szczęsny znakomicie się rzucił do prawego słupka i wybił zmierzającą do bramki piłkę na róg.

48 minuta: Znowu od samego początku ruszyli do ataku gospodarze. Teraz pięknie dośrodkowuje z lewej strony Nuri Sahin, ale pojedynek główkowy z Lewandowskim wygrywa Koscielny.

46 minuta: Rozpoczynamy drugą część gry. Obie drużyny bez zmian personalnych.

PRZERWA Skończyła się I połowa w grupie H: FC Barcelona prowadzi 2:1 Milanem

Atletico Madryt 3:0 Austria Wiedeń
Chelsea Londyn 1 : 0 Schalke 04 Gelsenkirchen
Napoli 2 : 1 Olympique Marsylia

PRZERWAPierwsze 45 minut zdecydowanie pod dyktando Borussii, goście nastawieni są raczej na grę z konty, ale do przerwy nie udało im się stworzyć sobie ani jednej dogodnej okazji podbramkowej. Trzeba jednak przyznać, że nieźle spisuje się za to defensywa Arsenalu, na czele ze zdecydowanymi stoperami, Mertesackerem i Koscielnym.
45+1 minuta: Koniec pierwszej połowy, starcie Borussii z Arsenalem na razie bez bramek.

45 minuta: Błaszczykowski mocno sponiewierany po starciu bark w bark z Gibbsem. Waleczny Polak wraca już jednak do gry.

44 minuta: Robert Lewandowski płasko strzela z dystansu. Piłka w bezpiecznej odległości mija bramkę Szczęsnego.

43 minuta: Seria błyskotliwych podań między graczami Arsenalu na połowie gospodarzy, lecz ostatecznie wybija piłkę Subotić.

42 minuta: Lewandowski traci piłkę, po czym natychmiast próbuje ją odzyskać wycinając bez litości Ramseya. Sędzia pokazuje Polakowi żółtą kartkę.

41 minuta: Znów gospodarze przejęli inicjatywę i dyktują warunki gry. Na tablicy wyników jednak wciąż 0:0.

40 minuta: Akcja Błaszczykowskiego i dogranie do Mchitarjana. Ormianin znajduje się sam kilkanaście metrów przed bramką Szczęsnego i uderza lewą nogą. Kiepskie, za lekkie uderzenie przechodzi tuż obok słupka!

INNE MECZE LIGI MISTRZÓW (34 minuta meczy)

Grupa E: FC Base 0:1 Steaua Bukareszt[Steaua strzela swojego drugiego gola w tej edycji Ligi Mistrzów i wychodzi na prowadzenie w wyjazdowym meczu z FC Basel. Strzelcem bramki jest, a jakże, Piovaccari, ale pięknie asystował mu Łukasz Szukała. ]
Grupa E: Chelsea 1:0 Schalke 04
Grupa F: Napoli 2:1 Olympique Marsylia
Grupa G: Atletico Madryt 2:0 Austria Wiedeń
Grupa H: FC Barcelona 2:1 Milan
37 minuta: Lewandowski daje się sfaulować mającemu już na koncie żółtą kartkę Artecie. Trzeba jednak przyznać, że polski napastnik spisuje się na razie raczej przeciętnie.

36 minuta: Błaszczykowski wspaniale uwalnia się spod opieki Gibbsa i dośrodkowuje w swoim stylu z prawej strony. Centra nawet niezła, jednak nikt nie dochodzi do piłki dogranej przez naszego rodaka.

35 minuta: Goście szukają swojej okazji w ataku pozycyjnym, ale nic z tego nie wynika.

33 minuta: Lewandowski ambitnie walczy o piłkę pod polem karnym Arsenalu. Nie dopina swego, ale zamęt został zasiany. W odpowiedzi z niezłą akcją rusza Oezil. Nie dopina swego, ale został sfaulowany.

30 minuta: Weidenfeller wykopuje piłkę. Blisko pola karnego Arsenalu stoją Lewandowski i jeden z graczy Arsenalu. Nic nie robią. Nagle kryjący Lewandowskiego zawodnik wylatuje w powietrze. Sędzia gwiżdże, Lewandowski się dziwi. I prosi go, żeby więcej mu tak nie robił. Bo to przerażające.

27 minuta: Nie istnieje aktualnie w ofensywie Arsenal. Giroud teraz próbuje się przepychać z obrońcami BvB, ale ci spokojnie zabierają mu piłkę.

26 minuta: Szarpie na prawym skrzydle Grosskreutz i po ładnej wymianie piłek z Reusem dogrywa w pole karne do Błaszczykowskiego. Polak strzela z powietrza w ekscentryczny sposób, ale mocno niecelnie.

23 minuta:ŻÓŁTA KARTKA - Arteta tak zszył się z Błaszczykowskim, że nie chciał pozwolić jego koszulce odejść. I do żółtej koszulki dostał żółtą kartkę.
22 minuta: Po rzucie rożnym piłka trafiła na dwudziesty piąty metr, gdzie beznadziejny strzał oddał Schmelzer.

21 minuta: Kanonierzy znowu grają z pierwszej piłki. Ale tym razem, wyjątkowo, fatalnie. Gospodarze próbują wyprowadzić kontrę, ale zainteresowany jest tym tylko Lewandowski. Czeka na kolegów. Przerzut na prawo. Błaszczykowski znakomicie wypuszcza w pole karne Grosskreutza, który zostaje zablokowany przy strzale.

17 minuta Arsenal wreszcie podszedł na tyle blisko do pola karnego Borussii, żeby zobaczyć chociaż w ogólnym zarysie jak wygląda Weidenfeller. Szczególnie długo się jednak nie naoglądali - prostopadłe podanie w pole karne, ale Giroud zostaje przyłapany na pomaganiu sobie przy przyjęciu ręką.

10 minuta: Lewandowski przyjmuje piłkę lewym skrzydle, dochodzi do linii końcowej, po czym odgrywa do stojącego za nim Reusa. Skrzydłowy Borussii próbuje wyłożyć piłkę przed pole karne, ale świetnie ustawiony Mertesacker blokuje podanie i Arsenal może wrócić do tego, co tak dobrze mu dziś wychodzi - wymieniania mnóstwa podań z pierwszej piłki.

7 minuta: Optyczną przewagę na początku spotkania mają dortmundczycy. Widać, że Arsenal nastawia się przede wszystkim na grę z kontry skrzydłami.

3 minuta: Błąd Gibbsa, który traci piłkę przy linii bocznej. Przejmuje ją Błaszczykowski, ale Gibbs natychmiast rzuca się za nim w pogoń i odzyskuje łup. Szybka kontra Arsenalu, rozegranie w środku pola i podanie do Rosicky'ego, który dośrodkowuje z prawego skrzydła. Oezil jednak żeby dojść do piłki musiałby nie tylko mieć trzy metry wzrostu, ale jeszcze rozciągać się jak Mister Fantastic.

1 minuta: Składy drużyn:

BVB: Roman Weidenfeller, Kevin Grosskreutz, Neven Subotić, Sokratis Papastathopoulos, Marcel Schmelzer, Sven Bender, Nuri Sahin, Jakub Błaszczykowski, Henrik Mkhitaryan, Marco Reus, Robert Lewandowski

Arsenal: Wojciech Szczęsny, Bacary Sagna, Per Mertesacker, Laurent Koscielny, Kieran Gibbs, Tomas Rosicky, Mikel Arteta, Mesut Oezil, Aaron Ramsey, Santi Cazorla, Olivier Giroud

W Londynie górą byli Niemcy, Robert Lewandowski dał im gola na wagę zwycięstwa. Jak będzie dzisiaj? Ile da z siebie Jakub Błaszczykowski, którego zobaczymy w podstawowej jedenastce? I, najważniejsze - czy Wojtek jest Wojciechem?