AS Roma rozgromiła Zagłębie Lubin [Wideo]

Wojtas WuWu
Wojtas WuWu
Na stadionie Wrigley Field w Chicago odbył się sparingowy mecz pomiędzy siódmym zespołem ligi włoskiej AS Romą a KGHM Zagłębiem Lubin. Podopieczni Pavla Hapala przegrali z utytułowanym rywalem 0:4.

Bardzo źle rozpoczęli spotkanie Miedziowi, którzy w pierwszej akcji meczu popełnili błąd w obronie. Pavel Vidanov nie zdążył za Bojanem Krkiciem, ten dograł do Osvaldo, który pewnym strzałem pokonał Kozioła. 1:0 dla AS Romy.

Na kolejną bramkę zgromadzeni kibice czekali do 19. minuty, kiedy po stracie piłki przez Zagłębie w środkowej części boiska, piłka trafiła pod nogi Tachtsidisa, który w dziecinny sposób przelobował Kozioła. Kolejna bramka, którą stracili w 30. minucie Miedziowi też padła lobem. Zbyt wysoko ustawione Zagłębie nie upilnowało Lamela, który podwyższył wynik na 3:0.

W samej końcówce pierwszej połowy niezłym rajdem popisał się Bojan Krkić, który minął 3 zawodników Zagłębia, zmylił goalkipera i podwyższył wynik na 4:0.

W drugiej połowie piłkarze Romy nie byli już tak skuteczni. Lepiej wyglądała gra w obronie lubinian, było także kilka sytuacji bramkowych. Mecz zakończył się takim wynikiem, jak pierwsza połowa - 4:0 dla AS Romy.

AS Roma - KGHM Zagłębie Lubin 0:4 (0:4)

Bramki: Osvaldo 1', Tachtsidis 19', Lamela 30', Krkić 43'

Żółta kartka: Sernas

AS Roma: Stekelenburg - Rosi (46' Heinze), Romagnoli, Castan (46' Burdisso), Taddei (68' Valdes) - Lamela (46' Lopez), Bradley (68' Verre), Tachtsidis (46' Florenzi), Pjanić (46' Marquinho), Krkić (68' Lucca) - Osvaldo (46' Totti).

KGHM Zagłębie Lubin: Kozioł - Widanow, Banaś, Horvath (70' Reina), Nhamoinesu - Pawłowski (70' Hodur), Bílek (81' Wilczek), Hanzel (84' Rymaniak), Rakowski (46' Abwo), Lira (46' Małkowski) - Woźniak (46' Sernas).