ATP Finals: Przegrana Fyrstenberga i Matkowskiego

Creative Commons 3.0
Creative Commons 3.0 Crash Ovveride83
Polski debel przegrał w swoim drugim meczu z Danielem Nestorem i Maksem Mirnym 4:6, 3:6 w tenisowym turnieju masters - ATP World Tour Finals w Londynie. Aby zagrać w półfinale imprezy Polacy muszą wygrać swój ostatni grupowy mecz.

Spotkanie zaczęło się znakomicie dla Polaków od przełamania rywali. Co przy wykorzystaniu własnego podania w następnym secie dało im prowadzenie 2:0. Niestety rywale, trzeci debel świata szybko odrobił straty. Przy stanie 4:3 dla Mirnya i Nestora znacznie słabiej zaczęli grac nasi tenisiści i to rywale objęli prowadzenie. W końcówce partii duet białorusko-kanadyjski postawił wszystko na jedną kartę i pewnie wygrał pierwszego seta.

Druga odsłona meczu nie miała była już tak wyrównana jak pierwsza. Mirnyj i Nestor grali bardzo pewnie, nie popełniając błędów szybko objęli prowadzenie. Sporo kłopotów Polakom sprawił silny i trudny do odbioru serwis Mirnyego. W dalszej części rywale skrzętnie wykorzystywali słabszą dyspozycję Frystenberga i mimo ambitnej postawy naszych tenisistów ostatecznie wygrali 6:3, zapewniając sobie tym samym awans do półfinału.

Polacy szanse na awans do najlepszej czwórki będą mieli w czwartek, kiedy to
zmierzą się z Rohanem Bopanną i Aisam-Ul-Haq Qureshim, których dwukrotnie pokonali w tym sezonie: podczas US Open i w halowym turnieju w Wiedniu.

Daniel Nestor/ Maks Mirnyj (2)- Fyrstenberg /Matkowski(8) 6:4, 6:3