Australian Open. Awans Radwańskiej i Kubota

Agnieszka Radwańska awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open, rozgrywanego na twardych w kortach w Melbourne. Rozstawiona z dwunastym numerem Polka pokonała Chorwatkę Petrę Martic 6:3, 6:4.

Mecz rozgrywany na korcie numer dwa nie był tak łatwy dla Polki, jak wskazuje wynik. Obie tenisistki nie grały ze sobą wcześniej, a młodsza od Radwańskiej Chorwatka 19 stycznia skończyła dopiero 20 lat. Martic popisała się w meczu kilkoma ciekawymi zagraniami, zwłaszcza pod siatką. Losy pierwszego seta mogły się rozstrzygnąć przy stanie 4:2, kiedy to Polka miała przełamanie i serwowała, gem trwał ponad dziesięć minut, ale Radwańska nie utrzymała swojego podania. Chwilę później Martic także nie wygrała swojego serwisu, zrobiło się 5:3 i tym razem Radwańska wygrała podanie i pierwszego seta.

W drugim secie Radwańska odebrała podanie Martic przy stanie po jeden i utrzymywała, nie bez kłopotów prowadzenie aż do stanu 4:3, kiedy to Chorwatka niespodziewanie wykorzystała jedyną szansę na przełamanie i wyrównała stan seta na po cztery. Martic oddała jednak ponownie swoje podanie, Radwańska serwowała przy 5:4 żeby wygrać spotkanie i wykorzystała już pierwszą okazję.

Mecz trwał prawie półtorej godziny, Radwańska wygrała bezpośrednio czternaście piłek, a zepsuła siedemnaście. U Martic ten bilans wyniósł trzydzieści do trzydziestu siedmiu. Polka zaserwowała dwa asy. Jej przeciwniczką w trzeciej rundzie będzie, dość niespodziewanie, kolejna młoda zawodniczka, Rumunka Simona Halep. Rumunka w drugiej rundzie wygrała z Rosjanką Alisą Klejbanową (nr. 24). Także dość niespodziewanie w drugiej rundzie odpadła Serbka Jelena Jankovic, pokonała ją Chinka Shuai Peng.

W Melbourne Agnieszka Radwańska występuje też w grze podwójnej, razem z Tajwanką Yung-Jan Chan. Rozstawiona z ósemką para polsko-tajwańska wygrała w pierwszej rundzie z Dominiką Cibulkovą i Anastazją Pawluczenkową, w drugiej rundzie przeciwniczkami będą Szwedki Johanna Larsson i Sofia Arvidsson.

W drugiej rundzie turnieju deblowego jest też już Łukasz Kubot, grający razem z Oliverem Marachem. Rozstawiona z czwórką para wygrała w nieco ponad godzinę z deblem szwedzko australijskim Johan Brunstrom/Stephen Huss 6:3, 6:3. W drugiej rundzie polsko austriacki debel zagra z australijską parą Samuel Groth/ Greg Jones.

Z turnieju deblowego pań odpadła już para Klaudia Jans/Alicja Rosolska po przegranej z parą Monica Niculescu/ Zi Yan ( Rumunia/Chiny).