Australian Open. Kim Clijsters triumfuje

Rozstawiona z numerem trzy Belgijka Kim Clijsters wygrała w sobotę po raz pierwszy wielkoszlemowy turniej Australian Open. Było to jej drugi finał w Melbourne, w 2004 roku przegrała ze swoją rodaczką Justine Henin.

W pierwszym secie Belgijka szybko objęła prowadzenie 2:0. potem jednak Chinka przebudziła się, przestała popełniać błędy, a agresywne zagrania trafiały w kort. Clijsters spóźniała się do kątowych uderzeń, a Li objęła prowadzenie 4:3 i tej przewagi nie oddała już do końca seta.

Set drugi znowu zaczął się prowadzeniem 1:0 dla Clijsters. Li odrobiła stratę, ale jej dominacja nieco osłabła. Po czterech kolejnych przełamaniach to Chinka wygrała jako pierwsza serwis, a Belgijka dalej prowadziła ostrożną, pozbawioną grę ryzyka. Przełamała jednak swoją słabość, i wygrała podanie przy 4:3, a po chwili miała setbole przy podaniu Li.

W trzecim secie Clijsters szybko objęła prowadzenie 2:0. Chinka popełniała coraz więcej błędów, piłki, które wcześniej trafiały, teraz lądowały na aucie. Teraz to Belgijka grała kątowo i agresywnie. Chinka wygrała jeszcze dwa swoje podania, ale Belgijka grała już na najwyższych obrotach, pewnie serwowała przy stanie 5:3, i wygrała to spotkanie 3:6, 6:3, 6:3 po nieco ponad dwóch godzinach.

Dla Clijsters jest to czwarte wielkoszlemowe zwycięstwo, trzy poprzednie odnosiła na twardych kortach w Nowym Jorku.