Australian Open - Melbourne w finale wygrał Novak Djoković

Jarosław Franciszek Furmaniak
Oficjalny herb Melbourne
W niedzielę 27 stycznia 2013 r. w finale Tenisowego Australijskiego Wielkiego Szlema spotkali się Serb Novak Djoković (nr:1 ATP) ze Szkotem Andym Murray'em (nr: 3 ATP). Mecz wygrał Novak Djoković 3:1 (6:7, 7:6, 6:3, 6:2)

W finale tenisowego Wielkiego Szlema - ATP Australian Open w Melbourne, tylko pierwszego seta Novak Djoković przegrał z Andym Murray'em (pogromcą Rogera Federera z półfinału) 6:7 po wyrównanej grze. Panowie rozstrzygnęli remisowo dwa sety w tie-break'ach. W drugim wygrał Serb 7:6.
Dwa pierwsze równe i zacięte sety trwały 2 godziny i 16 minut.
W trzecim secie - już krótszym, który trwał tylko 41 minut wygrał Djoković 6:3 po pierwszym przełamaniu w meczu.
W czwartym, który już całkowicie kontrolował Novak padł wynik 6:2 (po kolejnym przełamaniu) dla Serba - on już trzeci rok z rzędu wygrał w Melbourne !!!