Australian Open. Nadal odpada w ćwierćfinale

Rozstawiony z numerem jeden Hiszpan Rafael Nadal przegrał w ćwierćfinale wielkoszlemowego turnieju Australian Open ze swoim rodakiem Davidem Ferrerem. Bezpośrednią przyczyną porażki była kontuzja uda.

Jeszcze przed spotkaniem nic nie wskazywało, że Nadal może mieć jakiekolwiek problemy, bilans spotkań z Ferrerem( nr 7) był korzystny dla lidera rankingu. Tym bardziej zaskoczeniem dla wszystkich była przerwa medyczna, z której Nadal skorzystał po trzech gemach pierwszego seta. Nadal wrócił na kort z obandażowanym udem, widać było, że ma problemy z bieganiem i prawidłowym ustawianiem się do piłek, a na jego twarzy malował się wyraz bólu nie poddał jednak tego meczu. Ferrer doskonale zdawał sobie sprawę z kontuzji przeciwnika, wygrał to spotkanie 6:4, 6:2, 6:3 i po raz drugi w karierze znalazł się w półfinale turnieju wielkoszlemowego.

Porażka Nadala powoduje, że Hiszpan, który był żelaznym faworytem do zwycięstwa w turnieju, nie wygra niekalendarzowego Wielkiego Szlema ( Nadal wygrał w zeszłym roku Roland Garros, Wimbledon i US Open). Przeciwnikiem Ferrera w półfinale będzie Szkot Andy Murray ( nr 5), który wcześniej pokonał w czterech setach Ukraińca Alexandra Dołgopołowa 7:5, 6:3, 6:7 (3-7), 6:3.
W drugim półfinale spotkają się Serb Novak Djokovic i Szwajcar Roger Federer.