Anita Persona

Anita Persona

RedaktorGra.pl

310 materiałów

To czysta przyjemność łączyć swoją pasję z pracą zawodową i bardzo się cieszę, że w moim przypadku się to udaje. W serwisie Gra.pl zajmuję się tematyką gamingu, jak również wszystkiego, co może zainteresować naszych odbiorców z szerokiego wachlarza popkulturowych tematów. Nie stronię więc od wiadomości na temat filmów, seriali, komiksów i szeroko pojętej technologii. Wszystkie te dziedziny wpisują się w mój obszar zainteresowań, co pozwala mi nie tylko dostarczać odbiorcom rzetelnych treści, ale i dzielić się z nimi opinią na określone tematy.

Dlatego też chętnie realizuje się poprzez recenzje gier, jak Diablo 4 czy dodatków do poszczególnych tytułów, np. DLC Ragnarok do gry Assassin’s Creed Valhalla. Biorę także udział w pokazach i spotkaniach, dzieląc się z czytelnikami wrażeniami m.in. z pokazu przedpremierowego polskiego Kangurka Kao czy z inauguracji wkroczenia serwisu Disney Plus do Polski.

W swojej pracy staram się dostarczać też bieżących informacji o najciekawszych produkcjach, a także tworzyć zbiorcze materiały, w których odbiorcy znajdą wszystkie istotne wiadomości na interesujący ich temat. W moim portfolio znajdują się więc rozbudowane i na bieżąco aktualizowane materiały np. o serialach Arcane czy Wiedźmin od Netflix, a także o grach, m.in. Wiedźmin 4. Tworzę również quizy, rankingi i poradniki, a od jakiegoś czasu interesuję się także wykorzystaniem narzedzi opartych na sztucznej inteligencji, czego efektem są galerie, np. słynnych postaci z gier w prawdziwym życiu. Jak wiec widać, generalnie nie ma dla mnie obszaru związanego z gamingiem i nowymi technologiami, którego bym nie eksplorowała.

Gra.pl

Pracę w serwisie Gra.pl rozpoczęłam w październiku 2021 roku i szybko się tu zadomowiłam. To jednak nie jest moja pierwsza praca związana z dziennikarstwem. Rozpoczęłam swoją przygodę od stażu w lokalnym tygodniku informacyjnym tuż po zakończeniu szkoły średniej, a przez następne lata współpracowałam z kilkoma redakcjami, pisząc zarówno dla prasy, jak i w serwisach internetowych. W tym czasie nie ma chyba tematyki, której bym nie poruszała, od zagadnień społecznych i stricte informacyjnych, po specjalistyczne zagadnienia z różnych branż.

Nie ukrywam  jednak, iż tematyka gier i popkultury pociągała mnie zawodowo najbardziej, wobec czego obecne stanowisko sprawia mi wiele satysfakcji. Dodatkowo realizuję się także publikując materiały naukowo-technologiczne na łamach bloga naukowego Na Fali Nauki.

O mnie

Jak już wspomniałam, jestem zapalonym graczem z nastawieniem na zdobywanie we wszystkich możliwych wyzwań w „ogrywanych” produkcjach. Nie ograniczam się przy tym do jednego gatunku, spędzając czas przy grach RPG, przygodowych, strzelankach, „chodzonkach”, platformówkach, hack’n’slash i wielu innych. Poza tym namiętnie czytam książki, z nastawieniem na horrory i fantastykę, oglądam dużo filmów oraz seriali, a dodatkowo relaksuję się gotując.

Gdy wystarczy przy tym wszystkim czasu, chętnie chodzę na dobre koncerty, czy to muzyki poważnej, czy też metalu. Z kolei z wykształcenia jestem psychologiem klinicznym. Jak więc widać, nie lubię się ograniczać.

Rozwiń opis

Najpopularniejsze

Lokalne oferty

reklama