Anna Bartosiewicz

Anna Bartosiewicz

dziennikarka, wydawca, specjalistka ds. treściPortal i.plWarszawa

362 materiały

Dziennikarstwo to niekończąca się przygoda

Wyruszyłam w nią na początku studiów. Jestem dziennikarką i specjalistką ds. treści z kilkunastoletnim doświadczeniem. W codziennej pracy największą frajdę sprawia mi przeprowadzanie wywiadów. Lubię poznawać nowych ludzi i zaglądać do ich świata poprzez rozmowę. Doświadczenie zdobyte w dziennikarstwie staram się także przenosić na inne sfery swojej działalności.

 

Przykładowe materiały mojego autorstwa można znaleźć tutaj:

 

Ludzie czytają oczami

Z dużym zainteresowaniem śledzę wpływ nowych technologii na współczesny styl życia. Chętnie testuję narzędzia i aplikacje, które przydają się na co dzień, jak również ułatwiają profesjonalną pracę. Jednocześnie wiem, że coraz większą rolę w dziennikarstwie odgrywa warstwa wizualna. Dlatego staram się wzbogacać publikowane przez siebie treści dodatkowymi materiałami multimedialnymi, np. autorskimi zdjęciami swoich rozmówców.

 

Pisanie prostym językiem to sztuka

Gdy piszę artykuły, pilnuję, aby były napisane prostym i przystępnym językiem. Wierzę w to, że dobór słownictwa zrozumiałego dla wszystkich ma ogromne znaczenie. Uważam, że dziennikarze powinni dbać o dostępność materiałów dla różnorodnych osób (accessibility), np. zróżnicowanych wiekowo. Warto także troszczyć się o to, aby artykuły były łatwo przyswajalne.

 

Jak trafiłam do Strony Kobiet?

W serwisie Strona Kobiet pracuję od 2021 roku. Wcześniej przez kilka lat byłam związana ze Strefą Biznesu.

Na początku swojej przygody z dziennikarstwem zajmowałam się krytyką sztuki, pisałam o nieruchomościach i prowadzeniu własnej firmy. Obecnie specjalizuję się w tematyce biznesowej, społecznej i kulturalnej, ale bliskie są mi także zagadnienia dotyczące nowinek technologicznych.

 

O mnie

Według mnie dobra dziennikarka to osoba wypoczęta i otwarta na ludzi. Dlatego regeneruję siły na macie do jogi lub poduszcze do medytacji, a inspiracji szukam podczas licznych podróży. W 2022 r. udało mi się zdobyć Kilimandżaro (5895 m n.p.m.).

Rozwiń opis

Lokalne oferty

reklama
Dodaj ogłoszenie