
Anna Bartosiewicz
dziennikarkaPolskaWarszawa

Czy pracodawcy inwestują w pracowników? Sprawdź, na co wydają pieniądze
Pandemia zmieniła podejście przedsiębiorców do prowadzenia firmy. Wielu z nich zrezygnowało z prowadzenia własnego biznesu. Ci, którzy utrzymali się na rynku, dokonali istotnych zmian w swoich funduszach.

Ci pracodawcy chcą zaszczepić swoich pracowników na COVID-19. Co ze szczepionkami?
Duże firmy będą mogły zaszczepić swoich pracowników na COVID-19. Zgodnie z deklaracją rządu pracodawcy mogą włączyć się do Narodowego Harmonogramu Szczepień, organizując punkty szczepień dla swoich pracowników. Zapytaliśmy największe sieci handlowe w Polsce, czy planują skorzystać z tej możliwości.

Ci pracownicy zostaną zaszczepieni w pierwszej kolejności na COVID-19
Szczepienia pracowników na COVID-19 wzbudzają coraz więcej emocji. W połowie maja rozpoczną się szczepienia organizowane przez pracodawców. Tymczasem resort zdrowia wytypował pracowników, którzy zostaną potraktowani priorytetowo podczas szczepień na COVID-19.

14 mln szczepień w trzy miesiące. Zaszczepimy się w pracy, aptece i u dentysty
12 kwietnia rozpoczną się powszechne zapisy na szczepienia roczników 1962–1973. Ponadto zwiększy się grono zawodów, których przedstawiciele będą mogli zakwalifikować do szczepienia i podać szczepionkę na COVID-19. To efekt przepisów przyjętych 30 marca przez Sejm. Do podania szczepionki zostaną uprawnieni m.in. fizjoterapeuci i farmaceuci.

Co przysługuje zwolnionemu pracownikowi w Polsce, a co za granicą? Porównaj przepisy
Przepisy obowiązujące w poszczególnych krajach gwarantują pracownikom bardzo odmienne prawa. W niektórych państwach można nawet zwolnić pracownika z dnia na dzień, bez zachowania okresu wypowiedzenia. Oto prawa pracownicze, które warto znać.

Wypadek podczas pracy zdalnej. Dla trzech osób skończył się śmiercią
Państwowa Inspekcja Pracy podała dane na temat pierwszych śmiertelnych wypadków, jakie miały miejsce podczas pracy zdalnej w trakcie pandemii. - Potrzebujemy jako instytucja kontrolna precyzyjnych przepisów w zakresie pracy zdalnej – apeluje Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy.

Czy pracodawca ma prawo kontrolować, gdzie pracuje pracownik zdalny?
Czy pracodawca może wejść do mieszkania pracownika w celu przeprowadzenia kontroli pracy zdalnej? Czy wolno pracować zdalnie z dowolnego miejsca na ziemi? O co powinny zadbać firmy zatrudniające osoby na home office? Poprosiliśmy o wypowiedzi ekspertów.

Czy pracodawca ma prawo kontrolować, gdzie pracuje pracownik zdalny?
Czy pracodawca może wejść do mieszkania pracownika w celu przeprowadzenia kontroli pracy zdalnej? Czy wolno pracować zdalnie z dowolnego miejsca na ziemi? O co powinny zadbać firmy zatrudniające osoby na home office? Poprosiliśmy o wypowiedzi ekspertów.

4-dniowy tydzień pracy to nowy sposób na kryzys? Oni już go wprowadzili
O 4-dniowym tygodniu pracy mówi się od lat. Testowało go już wiele krajów na całym świecie. Zobacz, jakie efekty przynosi 4-dniowy tydzień pracy i które kraje sprawdziły to rozwiązanie w praktyce.

Umowy na piśmie do likwidacji? Pracodawcy chcą liberalizacji przepisów
Umowa o pracę powinna mieć formę pisemną. Nie wystarczy przesłać skanu podpisanej umowy. Pracodawcy RP rekomendują złagodzenie wymogu zawierania umowy o pracę na piśmie.
Najpopularniejsze