Arkadiusz Bar

Arkadiusz Bar

Wydawca, redaktor online. Gazeta Krakowska, Dziennik Polskie, Nasze MiastoGazeta Krakowska

84 materiały

Od zawsze związany z mediami. Od zawsze, czyli od liceum. To właśnie wtedy, zamiast wkuwać na pamięć wzór na drugą prędkość kosmiczną, poświęcałem czas na naukę pracy w redakcji internetowej, publikując pierwsze teksty. Wtedy też zacząłem robić zdjęcia. Początkowo miały mi służyć jako ilustracje własnych materiałów.

Fotografia i fotoreportaż pochłonął mniej jednak mocniej, niż się tego spodziewałem. Dziś, w piwnicy, zalega mi kilka kilogramów makulatury, gdzie moje zdjęcia zdobią okładki gazet, czasopism i innych wydawnictw. Trzymam je na pamiątkę. Pokaże kiedyś dziecku, że gazety (dawno, dawno temu) kupowało się w kiosku, a nie tylko oglądało na ekranie (nie wiem, czy mi uwierzy)! W międzyczasie obroniłem pracę licencjacką pod tytułem, a jakże – Rola fotografii w prasie.

W trakcie studiów trafiłem na praktyki do Gazety Krakowskiej, do której wróciłem po kilku latach. Wtedy też kontynuowałem pisanie i fotografowanie. W wydawnictwie Polska Press początkowo pracowałem w dziale Promocji i Marketingu, ostatecznie przechodząc do redakcji, zostając wydawcą serwisów internetowych i redaktorem online. I dziś, z tego miejsca, witam się z Państwem.

Prywatnie wielki fan rajdów samochodowych (najtrudniejszy sport na świecie, serio!), fotografii krajobrazowej i zwolennik aktywnego trybu życia.

Rozwiń opis

Lokalne oferty

reklama