Elżbieta Węgrzyn

Elżbieta Węgrzyn

dziennikarzGazeta WrocławskaWałbrzych

1987 materiałów

Wałbrzych to moje ukochane miasto, tu mieszkam i pracuję. Tutaj też zaczęłam swoją przygodę z dziennikarstwem. Lubię obserwować jak zmienia się moje miasto i region, dlatego wracam do takich tematów jak inwestycje, nieruchomości, czy komunikacja miejska.

Lubię też dzielić się z Czytelnikami informacjami o historii oraz codzienności naszego miasta. W katalogu moich tekstów znajdą się też m.in. ciekawostki przyrodnicze, turystyczne, a także informacje o lokalnych specjalnościach kulinarnych. 

Przez kilka lat w "Panoramie Wałbrzyskiej" w ramach cyklu "superfirma" opisywałam historie lokalnych firm rodzinnych (cykl superfirma), regularnie pisałam też o wałbrzyskich pasjonatach ogrodnictwa.

Przykłady moich tekstów z ostatnich miesięcy to:

 Wspaniały pałac Silbera istniał w Wałbrzychu jedynie 20 lat. Gdzie stała ta willa? Jej tajemniczy właściciel rywalizował z Tielschem

 Budynek Separatora w Wałbrzychu mógł być polskim Luwrem. Tajemniczy gmach już nie istnieje - tak znikał

- Nieistniejący tunel kolejowy w Wałbrzychu na trasie kolejowej z Wrocławia do Jeleniej Góry: Pozostał po nim kamienny ślad? 

Nieistniejący tunel kolejowy w Wałbrzychu na trasie kolejowej z Wrocławia do Jeleniej Góry. Dlaczego obiekt pod Brzezinką zniknął z map?

O mnie

W "Gazecie Wrocławskiej" i serwisie naszemiasto.pl pracowałam w latach 2009 - 2014, wróciłam do wałbrzyskiego zespołu w maju 2022 roku.

W latach 2016-2022 byłam redaktorem naczelnym lokalnego portalu Wałbrzych Dla Was.info.

W wolnym czasie lubię odwiedzać nowe miejsca, spacerować i fotografować. Jestem też regularnie widywana na giełdach minerałów i zapewniam, że to nie jest przypadek.

Wielkim zaszczytem jest dla mnie to, że zostałam "matką chrzestną" obwodnicy zachodniej Wałbrzycha. Cieszę się, że mieszkańcom spodobała się wymyślona przeze mnie nazwa "Europejka". 

Rozwiń opis

Lokalne oferty

reklama