Emil Hoff

Emil Hoff

redaktor onlineStrona PodróżyWarszawa

1012 materiałów

Czym zajmuję się w portalu Strona Podróży?

Przede wszystkim zachęcam Czytelników do zwiedzania Polski, Europy i świata. Najbardziej lubię tworzyć treści, które pomagają internautom zaplanować ich własny wypoczynek w Polsce lub za granicą.

  • Przewodniki weekendowe to gotowe pomysły na wycieczki solo lub z rodziną po różnych regionach Polski, np. po Dolnym Śląsku czy Podkarpaciu, a także po najpiękniejszych polskich miastach, jak Kraków czy Wrocław.
  • Przewodniki wakacyjne i urlopowe szczegółowo informują o tym, co warto zobaczyć i zrobić w pięknych i egzotycznych krajach, np. Grecji czy Turcji.
  • Przewodniki po miastach wskazują najlepsze atrakcje słynnych europejskich metropolii, jak chorwacki Split czy hiszpański Kadyks, w sam raz na pełne wrażeń city breaki.
  • Poradniki cenowe pomagają zorganizować wycieczki w przystępnej cenie np. do Berlina lub Gruzji.
  • Chętnie podpowiadam Czytelnikom miejsca i atrakcje, dostępne zupełnie za darmo – można je znaleźć wszędzie, nawet pod Warszawą.
  • Listy niezwykłych atrakcji dla dzieci pomagają rodzicom zapewnić dobrą zabawę swoim pociechom. Pomysłów nie brakuje - w samej Kotlinie Kłodzkiej czeka ponad 20 atrakcji.
  • Opisuję też oryginalne, nietypowe noclegi – miejsca z duszą, w których można zapomnieć o codziennych troskach.
  • Regularnie tworzę rankingi cenowe, wskazujące najtańsze miejsca, w których możecie spędzić wakacje i urlopy w formule all inclusive.

Lubię rozmawiać z ciekawymi ludźmi, których napędza pasja do podróżowania. Wśród wywiadów, które przeprowadziłem, znajdziecie np.

  • rozmowę z Danielem Korzeniewskim, który przygotowuje się do przejście najdłuższej pieszej trasy świata i niedawno przeszedł pieszo całą Kenię.
  • Z kolei Arek i Ania opowiedzieli mi o swojej wielkiej przygodzie – trwającej właśnie wyprawie dookoła świata.

Relacjonuję też turystyczne imprezy branżowe, np. prestiżowe Globalne Szczyty World Travel And Tourism Council (WTTC), ostatnio organizowane w Arabii Suadyjskiej i Rwandzie.

 

Jak trafiłem do redakcji Strony Podróży?

Piszę właściwie odkąd pamiętam, początkowo opowiadania, potem artykuły do prasy i sieci. Z wykształcenia jestem historykiem, a historia to sztuka dochodzenia do prawdy. Na potrzeby swoich dochodzeń odwiedzałem różne miejsca w Polce, Europie i Afryce. Te dwie pasje – pisanie i poznawanie świata i ludzi - wydały wspólny owoc w postaci książki o polskich podróżach do Egiptu w XIX w.

Doświadczenie dziennikarskie zdobywałem wcześniej w dwóch internetowych redakcjach, dla których napisałem łącznie ok. 1 tys. artykułów, a w końcu trafiłem w miejsce, gdzie pasuję jak ulał: do portalu turystycznego Strona Podróży.

Rozwiń opis

Najpopularniejsze

Lokalne oferty

reklama