
Julia Kasperczak
DziennikarzPolskaNowy Tomyśl

Gmina Wolsztyn skorzysta ze wsparcia finansowego programu in vitro? Temat przedyskutują radni
Urząd Marszałkowski proponuje gminom dofinansowanie programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro, realizowanego w Wielkopolsce. Pozytywną opinię wyrazili radni gminy Opalenica w powiecie nowotomyskim, a także burmistrz Rakoniewic. Czy również w Wolsztynie jest szansa na realizację programu? Burmistrz wydał oświadczenie, w którym zapewnia, że do sprawy wrócą w najbliższym czasie, a decyzję podjął z uwagi na brak środków w budżecie, nie kwestie światopoglądowe. Przewodniczący rady miejskiej przyznaje, że pismo trafiło w jego ręce w piątek, nie wcześniej.

Nowy Tomyśl. OSiR organizuje turnieje online. Jutro rozgrywki League of Legends
Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował już dwa turnieje online. Odbył się już turniej FIFA oraz zawody szachowy online. Przyszedł czas na League of Legends.

Na cmentarzu w Zbąszyniu i w Jastrzębsku Starym skradziono krzyże z grobów
W Zbąszyniu oraz w Jastrzębsku skradziono krzyże z grobów. Policja poszukuje sprawców grabieży.

Nowy Tomyśl. Do szpitala dotarło 5 aparatów do intensywnej tlenoterapii
W środę, 14 kwietnia do SPZOZ w Nowym Tomyślu dotarło 5 aparatów do intensywnej tlenoterapii. Jak informuje powiat nowotomyski, łączny koszt sprzętu medycznego to blisko 100 tysięcy złotych, z czego zakup jednego sfinansowało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BOLTEX SP. Z O.O., reprezentowane przez panią Iwonę Piosik, a kolejny szpital otrzymał z Agencji Rezerw Materiałowych

Nowy Tomyśl. Kierowca BMW pędził ponad 200 km/h na autostradzie A2 po zażyciu marihuany
21-letni kierowca BMW pędził ponad 200 km/h na autostradzie A2 po zażyciu marihuany. Nie wiedział, że jechała za nim policja nieoznakowanym samochodem.

Nowy Tomyśl. Boruja Nowa doczeka się światłowodu. Rozpoczęto prace
Spółdzielnia Mieszkaniowa w Nowym Tomyślu rozpoczęła budowę sieci światłowodowej, która dotrze do Borui Nowej. To efekt zaangażowania w tę sprawę m.in Marzeny Matusiak, sołtys wsi, która wraz z mieszkańcami od kilku miesięcy zabiegała o rozwiązanie problemu, braku internetu w znacznej części miejscowości.

Nowy Tomyśl. Boruja Kościelna zbiera na renowacje murawy, a Sątopy na kosiarkę. Działacze zorganizowali zbiórki
Działacze klubów rozpoczęli zbiórkę. Sątopy zbierają na kosiarkę, a Boruja Kościelna na renowację boiska. OSiR nie może pomóc w tym zakresie, ponieważ boiska zostały przekazane wg pewnych zasadach.

Nowotomyscy muzycy, Smac! x Liv zapowiadają drugi teledysk!
Utalentowani, nowotomyscy muzycy przygotowują premierę drugiego teledysku. Zobaczcie zwiastun zapowiadający klip.

Nowy Tomyśl. Właściciel psów trzymanych na balkonie otrzymał wyrok
W lutym, na naszych łamach informowaliśmy o sytuacji, jaka miała miejsce na jednym z osiedli. Przedstawiciele Stowarzyszenia Łapa wraz z policją odebrali psy właścicielowi, który trzymał czworonogi na balkonie podczas ujemnych temperatur. Policja postawiła mu zarzut znęcania się nad zwierzętami, a on przyznał się do winy. Teraz sąd ogłosił wyrok.

Nowy Tomyśl. Szpitalny punkt szczepień działa już w Powiatowym Centrum Sportu. Jest wstępna decyzja ws. masowego punktu szczepień
Przeniesiony punkt szczepień ze szpitala do Powiatowego Centrum Sportu rozpoczął swoją działalność. Jest też wstępna akceptacja wojewody oraz NFZ, masowego punktu szczepień w powiecie nowotomyskim.
Najpopularniejsze