Katarzyna Laszczak

Katarzyna Laszczak

Redaktor online w Polska Press GrupiePortal i.pl

447 materiałów

Jako redaktorka pracuję od około 20 lat. Początkowo zajmowałam się głównie tematyką związaną z branżą budowlaną oraz wykończeniem wnętrz i te tematy zajmują mnie do dziś, natomiast od lat moją pasją – i obecnym głównym zakresem moich działań – jest wszystko, co wiąże się z uprawą i pielęgnacją roślin oraz prowadzeniem ogrodu.

Szczególnie bliska jest mi filozofia ogrodów naturalnych, takich, które są w zgodzie z miejscem, gdzie powstają i są częścią otaczającej przyrody. Ale to nie znaczy, że rośliny bardziej egzotyczne są mi obce. W naszych ogrodach i domach jest miejsce na przeróżne gatunki, które uwielbiam przedstawiać w serwisie regiodom.pl., np.:

Zarówno uprawa, jak i poznawanie roślin dostarcza mi wiele radości – i staram się, aby przyjemności obcowania z roślinami, ich urodą i zaletami, doświadczali również Czytelnicy. Ciągle zgłębiam „tajemnice przyrody” i chętnie wyszukuję oraz dzielę się także mniej typowymi, a bardziej naturalnymi sposobami na pielęgnację roślin i prowadzenie ogrodu w możliwie łatwy oraz ekologiczny sposób. Jednocześnie zwracam uwagę na rzetelność materiałów i przestrzegam przed bezkrytycznym traktowaniem różnych porad, zgodnie z zasadą, że „diabeł tkwi w szczegółach”, np.:

Staram się także dostarczać Czytelnikom praktycznej wiedzy na temat sezonowych prac i problemów oraz sposobów na otoczenie się roślinami również niewielkim nakładem kosztów, np.:

Jak trafiłam do serwisu regiodom.pl?

W wydawnictwie Polska Press Grupa pracuję od 2013 roku. Początkowo koncentrowałam się na tematyce budowlanej i wnętrzarskiej, co wiązało się z wieloletnim doświadczeniem redaktorskim w tej dziedzinie. Kiedy dołączyłam do zespołu serwisu regiodom.pl, stało się jasne, że moja wiedza o roślinach i zamiłowanie do nich, właśnie tu mogą być w pełni wykorzystane, z pożytkiem dla Czytelników i satysfakcją dla mnie.

O mnie

Prywatnie, zgodnie z sentencją Cycerona, że „do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki”, uwielbiam czytać i zgłębiać wiedzę na przeróżne tematy, ale to też dla mnie najlepsza rozrywka. Pasjonuję się także archeologią (z czym wiąże się m.in. zainteresowanie historią roślin i ich wykorzystania przez człowieka oraz udomowienia). Uwielbiam podróżować tam, gdzie jest ciepło, a morze i góry spotykają się ze sobą, czyli przede wszystkim w region Morza Śródziemnego, ze szczególnym uwzględnieniem Grecji.
Nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez fotografowania, nie będzie szczególną niespodzianką, że główną bohaterką moich zdjęć jest przyroda.

 

Rozwiń opis

Lokalne oferty

reklama
Dodaj ogłoszenie