Konrad Bałajewicz

Konrad Bałajewicz

DziennikarzGazeta WrocławskaWrocław

700 materiałów

O mnie

Dziennikarz z wykształcenia i zamiłowania do pisania. Z pasji turntablista. Wszelkiego rodzaju wrocławskie aktualności, bieżące sprawy, najnowsze inwestycje, zmiany w mieście, ale też historia, życie kulturalne oraz ciekawostki dotyczące Wrocławia - to tematy, w których się odnajduję.

Tajemniczy Wrocław i skarby Dolnego Śląska

Odkąd sięgam pamięcią, zawsze marzył mi się zawód archeologa. Życie szybko zweryfikowało plany, jednak zainteresowanie historią pozostało. Stąd podejmuję spektakularne odkrycia na Dolnym Śląsku:

Ale też odkrywające nieco kart historii Wrocławia:

Tajemnice niekoniecznie muszą dotyczyć dawnego okresu. Jako dowód niech służy ciekawy tekst o wrocławskim zoo, gdzie eksploruję miejsca niedostępne dla zwiedzających:

Idziemy na rower? Oczywiście!

Oprócz pisania i tworzenia muzyki, jazda na rowerze sprawia mi najwięcej przyjemności. Zwłaszcza tam, gdzie jeszcze mojego MTB nie było. Często do wspólnej jazdy wyciągam znajomych i razem wymyślamy nowe trasy. Jakie według mnie są najlepsze? Sprawdźcie:

Niekiedy dla rowerzystów mam dobre informacje:

Okazyjnie przekazuję też te złe:

Inwestycje, czyli jak rozwija się Wrocław

We Wrocławiu zawsze coś się dzieje. Nowe budynki, przeprawy, drogi, remonty... To wdzięczny temat, którego pilnuję jak oka w głowie – zwłaszcza, czy inwestycje są wykonywane na czas. Czytanie i tłumaczenie na "przystępny język" przetargów nie zawsze jest proste, ale satysfakcjonujące.

Statystyki? Żaden problem

Różne wykresy i tabelki nie są takie straszne. Ze statystyk można wyciągnąć sporo ciekawych tematów. Na przykład wykonać analizę rynku nieruchomości we Wrocławiu:

Albo przekazać kierowcom, gdzie dolnośląskie fotoradary robią najwięcej zdjęć:

Pomoc innym

Staram się także pomagać mieszkańcom Wrocławia w rozwiązywaniu problemów, na które nie mają wpływu. Przykładowo tak było w przypadku źle naliczonej płatności w tramwaju MPK Wrocław:

Wadliwy system sprzedaży biletów. Reklamacje tylko osobiście

Zawalonej ul. Sikorskiego, gdzie przez parkujące samochody mieszkańcy musieli chodzić środkiem jezdni:

We Wrocławiu budowlańcy mają gdzieś zakazy! Mieszkańcy muszą omijać zaparkowane auta i chodzić środkiem ruchliwej jezdni

Czy naświetlenia problemu ze śmieciami na terenach należących do PKP:

Syzyfowa praca na terenach spacerowych we Wrocławiu. Sprzątane śmieci wracają! [ZDJĘCIA]

Kontakt

Zapraszam do kontaktu pod adres mailowy, który sprawdzam codziennie: [email protected]

Rozwiń opis

Najpopularniejsze

Lokalne oferty

reklama