Paweł Gołębiowski

Paweł Gołębiowski

dziennikarzPortal i.plWałbrzych

220 materiałów

Co prawda nie urodziłem się w Wałbrzychu, ale od mieszkam tu od wielu lat i od dawna czuję, że jest to już moje miasto. Poznałem tu wielu ludzi i wiele miejsc. Tu też blisko 20 lat temu zacząłem przygodę z dziennikarstwem. Interesują mnie wałbrzyskie sprawy, życie codzienne, także to jak miasto staje na nogi po upadku zagłębia węglowego, również niezwykła historia regionu. Ciągle też odkrywam tu piękne, tajemnicze, niezwykłe miejsca. Przekazuję Czytelnikom informacje o codziennych sprawach, o różnych problemach i informacje historyczne oraz turystyczne. Cieszę się kiedy udaje się nagłośnić jakieś problemy i w ten sposób pomóc Czytelnikom będącym w potrzebie. Przez lata pisałem o wydarzeniach, o których głośno było w kraju (a może nie tylko), ale i ważnych głównie dla lokalnej społeczności. Muszę podkreślić, że moją pasją od zawsze jest sport, dlatego ze szczególną uwagą śledzę życie sportowe Wałbrzycha i okolic, no i oczywiście dzielę się tą wiedzą z Czytelnikami. Miałem przyjemność pisać o sukcesach sportowców, między innymi awansie koszykarzy Górnika Wałbrzych do ekstraklasy i ich występach na tym poziomie rozgrywek, ale informowałem też o porażkach.

 

O mnie

 

Pracę w „Gazecie Wrocławskiej” zacząłem w 2005 roku. Brałem zatem też udział w rozwijaniu serwisu naszemiasto.pl. Między innymi jako pierwszy w kraju przeprowadziłem (z pomocą współpracowników) w tym serwisie relację „na żywo”. Była to relacja z meczu piłkarzy Górnika Wałbrzych. Był to zwycięski pojedynek o awans do II ligi. Początkowo bowiem byłem tzw. dziennikarzem sportowym i pisałem wyłącznie o sporcie. W 2006 roku udało mi się nawet zdobyć tytuł Dziennikarza Roku.

Uczestniczyłem też w powstawaniu Panoramy Wałbrzyskiej, od jej pierwszego numeru - pilotażowego w projekcie tygodników Polska Press. Pisałem też już wówczas o wszystkim, głownie sprawach Wałbrzycha i regionu.

 

 Linki do niektorych tekstów:

 https://gazetawroclawska.pl/walbrzych-na-swieta-mozna-szybko-zarobic/ar/342483

 

https://walbrzych.naszemiasto.pl/walbrzych-konkurs-walbrzych-ma-talent-rozstrzygniety/ar/c13-8847091

 

https://walbrzych.naszemiasto.pl/mikolaj-matusewicz-z-walbrzycha-jest-mistrzem-w-triathlonie/ar/c1-8611317

 

https://swidnica.naszemiasto.pl/w-lubachowie-miedzy-swidnica-i-walbrzychem-cudowne-stado/ar/c1-4591190

 

 

https://walbrzych.naszemiasto.pl/w-walbrzychu-odslonieto-pomnik-ayrtona-senny-zdjecia-z/ar/c1-8459407

Rozwiń opis

Lokalne oferty

reklama