Paweł Michalczyk

Paweł Michalczyk

reporterGazeta KrakowskaBochnia

2995 materiałów

Jestem w Polska Press od 2018 roku. Obsługuję powiaty bocheński i brzeski. Publikuję w "Gazecie Krakowskiej" oraz serwisie naszemiasto.pl, część moich tekstów trafia również na łamy "Dziennika Polskiego".

Zajmuję się tematyką społeczną, polityczną, kryminalną, kulturalną, religijną. Jestem odpowiedzialny za zawartość merytoryczną "Tygodnika Brzesko-Bochnia", będącego dodatkiem do piątkowego wydania "Gazety Krakowskiej".

Jak trafiłem do Polska Press?

Pierwsze pojedyncze teksty dziennikarskie publikowałem tuż po maturze, a z zawodem dziennikarza związałem się na stałem w 2004 roku. Przez kilkanaście lat pracowałem w portalu lokalnym mojabochnia.pl oraz w radiu RDN Małopolska. 

W 2006 roku zacząłem po raz pierwszy publikować na łamach "Gazety Krakowskiej" w jej dodatku do piatkowgo wydania „Tygodnika Bocheńskiego”.

Od 2018 roku jestem na stałe związany z Polska Press. 

O mnie

Lubię aktywny wypoczynek. Uwielbiam turystykę górską, najchętniej po Tatrach w Polsce i na Słowacji, ale doceniam również uroki Gorców, Bieszczad, Pienin, Beskidu Niskiego i Wyspowego. 

Interesuję się szeroko rozumianą muzyką rockową, powstałą od lat 60. XX wieku do czasów nam współczesnych. Uwielbiam słuchać płyt w całości, a nie pojedynczych, wyrwanych z kontekstu utworów. Świadomie unikam słowa "piosenka", gdyż moim żywiołem są takie gatunki, jak rock progresywny, hard rock i rozmaite odmiany alternatywne. Oprócz kanonu w postaci Pink Floyd, King Crimson, Camel, Genesis, wysoko cenię bardziej niszowe zespoły, jak Focus, Gentle Giant, a z współczesnych polski Riverside, szwedzki Anekdoten i norweski Motorpsycho. 

Uwielbiam również literaturę, m.in. twórczość Wiesława Myśliwskiego, Andrzeja Stasiuka, Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej, Ewy Lipskiej. 

Rozwiń opis

Lokalne oferty

reklama