Przemysław Zańko-Gulczyński

Przemysław Zańko-Gulczyński

Specjalista ds. treści online (branża nieruchomości)Portal i.plWarszawa

1160 materiałów

Na rynku nieruchomości czuję się jak w domu. Codziennie śledzę najświeższe trendy dotyczące zagadnień takich jak ceny mieszkań, zakup nieruchomości, kredyty hipoteczne, budowa domu, remonty i termomodernizacja, rządowe programy wsparcia mieszkalnictwa oraz inwestowanie w nieruchomości na wynajem. W kręgu moich zainteresowań zawodowych znajdują się także kwestie takie jak ważne dla rynku zmiany w prawie oraz zarządzanie domowym budżetem, szczególnie w kontekście rachunków za media oraz kosztów ogrzewania.

Staram się też jednak patrzeć na tematykę domową szerzej. Interesuje mnie szczególnie jej wymiar społeczny – kwestie takie jak:

Trudno też nie wspomnieć o ekologii, która wiąże się z nieruchomościami na wielu płaszczyznach – wystarczy wspomnieć choćby o problemie smogu. Ciekawią mnie także wszelkie nowinki technologiczne takie jak rozwój fotowoltaiki czy rynku urządzeń smart home.

Jak zacząłem zajmować się tematyką rynku nieruchomości dla Polska Press Grupy?

Już wcześniej byłem związany zawodowo z pisaniem o rynku nieruchomości, jednak w zdecydowanie węższym zakresie – zajmowałem się przede wszystkim współpracą na małą skalę z biurami nieruchomości i serwisami ogłoszeniowymi. Gdy zatem pojawiła się szansa na dołączenie do dużego zespołu branżowego w jednej z największych grup medialnych w Polsce, nie namyślałem się długo. Dziś nie mam wątpliwości, że był to dobry krok!

Co jeszcze warto o mnie wiedzieć?

W tematyce domu i nieruchomości interesują mnie nie tylko tematy duże i ważne, ale też lżejsze, rozrywkowe. Z dużą przyjemnością tworzę i rozwiązuję quizy sprawdzające wiedzę w tym zakresie, a także odkrywam fascynujące, niezwykłe budynki z całego świata. Ciekawią mnie także budowle, które... nie istnieją – utracone perełki architektury oraz niezrealizowane inwestycje.

Rozwiń opis

Lokalne oferty

reklama
Dodaj ogłoszenie