Awans polskich tenisistek

Piotr Górecki
Agnieszka Radwańska.
Agnieszka Radwańska. EPA/HOW HWEE YOUNG
Polska tenisowa reprezentacja kobiet pokonała Wielką Brytanię 2:1 w meczu decydującym o udziale w barażach o awans do II Strefy Światowej Pucharu Federacji. Wcześniej Polki pokonały Rumunki, Szwedki i reprezentantki Bośni i Hercegowiny.

Po wygraniu wszystkich swoich spotkań w grupach kwalifikacyjnych obie drużyny stanęły do walki o szansę na grę w wyższej strefie kobiecych rozgrywek Pucharu Federacji. Już pierwsze spotkanie pokazało, że Polki czeka niełatwe zadanie. Katarzyna Piter przegrała w dwóch setach z Eleny Baltachy 6:4, 6:1.

W kolejnym spotkaniu nr 9 światowego rankingu WTA Tour Agnieszka Radwańska grała z Brytyjką Anne Keothavong. Krakowianka trafiła na niezwykle waleczną zawodniczkę. W obydwu rozegranych setach o rozstrzygnięciu decydował tie-break. Pierwszy, Polka wygrała z łatwością do dwóch. W drugim secie Radwańska mogła już wcześniej zakończyć spotkanie, jednak nie wykorzystała prowadzenia 5:3 i pozwoliła się dogonić rywalce. Radwańska pokazała jednak stalowe nerwy; wygrała tie-breaka i jednocześnie cały mecz w dwóch setach.

O tym, kto zagra w barażach, decydowało spotkanie deblowe, w którym najlepszy polski kobiecy debel Klaudia Jans i Alicja Rosolska pokonał w dwóch setach Sarę Borwell i Anne Keothavong 7:5, 6:3. Mecze barażowe między czterema najsłabszymi drużynami II Strefy Światowej, a czterema reprezentacjami aspirującymi do awansu do najwyższej grupy w Pucharze Federacji odbędą się 25 i 26 kwietnia.