MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Awaria platformy Microsoft 365. Nie działają popularne usługi, takie jak poczta czy Teams

Redakcja
Popularne usługi Microsoft nie działają. Firma próbuje naprawić problemy.
Popularne usługi Microsoft nie działają. Firma próbuje naprawić problemy. Dimitri Karastelev/Unsplash.com
Wszystkie osoby korzystające z licznych usług firmy Microsoft od środowego poranka mają poważne problemy. To kłopoty zarówno dla zawodowo korzystających z komputera, jak i prywatnych użytkowników. Sprawdź, o co chodzi.

Spis treści

Firma Microsoft jest absolutnym liderem pod względem systemów operacyjnych skierowanych na komputery, obejmując znaczną część tego rynku. W swoim portfolio amerykański gigant ma liczne usługi, dla wielu osób wręcz niezbędne w codziennym funkcjonowaniu. Teraz jednak wystąpiły poważne problemy techniczne, a awaria może pokrzyżować plany wielu ludziom na całym świecie.

Awaria usług Microsoft 365. Co nie działa?

We środę 25 stycznia 2023 roku, około godziny 8:00, wystąpiła poważna awaria, która dotknęła usługi Microsoft 365. Liczni użytkownicy raportują błędy i problemy z dostępem do poszczególnych usług i aplikacji na różnego rodzaju serwisach. Problemy są widoczne m.in. w serwisie Downdetector, a są o tyle poważne, że dotyczą m.in. programów kluczowych dla funkcjonowania współczesnych firm. Dlatego też ogromne trudnością mają osoby korzystające m.in. z:

  • centrum pracy w zespole – Teams,
  • poczty Outlook,
  • intranetu SharePoint,
  • chmury OneDrive dla firm.

Wśród najczęściej wymienianych trudności są problemy z dostępem, długie czasy ładowania związane z niedziałającą synchronizacją chmury oraz zakłócenia (np. podczas rozmów na Teams). Na awarię zareagowała także sam zainteresowany, czyli firma Microsoft, publikując na swoim oficjalnym koncie na Twitterze informację o zapoznaniu się z trudnościami i sprawdzaniem przyczyn.

Co ciekawe, użytkownikom polecono sprawdzać stan tych działań za pośrednictwem MO502273, a to działanie wymaga dostępu do strony administracyjnej Microsoft. Ta jednak właśnie z powodu awarii, jest obecnie... w znacznym stopniu niedostępna. Na oficjalnej stronie serwisowej Microsoft pojawił się także komunikat odnośnie sytuacji:

Począwszy od 07:05 UTC w dniu 25 stycznia 2023 r. klienci mogą napotkać problemy z łącznością sieciową, objawiające się opóźnieniem sieci i/lub przekroczeniem limitu czasu podczas próby połączenia się z zasobami platformy Azure w wielu regionach, a także z innymi usługami firmy Microsoft. Aktywnie badamy i zaktualizujemy informacje, gdy tylko będzie wiadomo więcej.

Pozostało nam więc czekać na jak najszybsze naprawienie problemów, a korzystający z usług Microsoft chwilowo zmuszeni się, aby poszukać alternatywnych rozwiązań na czas trwania awarii.

Aktualizacja - godzina 10:00

Po godzinie 10:00 czasu polskiego Microsoft poinformował o wprowadzeniu wstępnych środków ograniczających bieżące problemu z usługami.

Ograniczyliśmy problem do trudności z konfiguracją sieci i analizujemy najlepszą strategię łagodzenia, aby go rozwiązać bez powodowania dodatkowych problemów. Podamy kolejne komunikaty, gdy będziemy mieć dodatkowe informacje.

Oznacza to, że część problemów została już zniwelowana i zakłócenia w działaniu usług wciąż mogą występować, ale już w ograniczonym zakresie. Trwają jednak prace, aby i te trudności zostały przezwyciężone. Kolejne informacje mają pojawiać się o godzinie 12:00 czasu polskiego.

Aktualizacja – godz. 12:00

Zgodnie z zapowiedzią, około godziny 12:00 czasu polskiego pojawiła się kolejna aktualizacja informacji związanych z awarią usług Microsoft. Poinformowano, iż przyczyna problemu została wykryta i były nią zmiany wprowadzane w rozległej sieci komputerowej WAN. Zmiany cofnięto i trwa obecnie obserwacja procesu powracania do normy.

Sprawdź też:

od 7 lat
Wideo

Powstaje aplikacja do monitorowania występowania kleszczy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Awaria platformy Microsoft 365. Nie działają popularne usługi, takie jak poczta czy Teams - GRA.PL

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto