AZS Częstochowa w 1/8 Finału CEV!

Dosłownie przed chwilą AZS Częstochowa wygrał pojedynek z rumuńskim Tomis Constanta. 1. mecz w Częstochowie wygrali Akademicy 3:0. Dziś ponieśli porażkę 1:3, ale o wszystkim zadecydował "Złoty set". Częstochowianie wygrali go 17:15!

Mecz był zacięty i o wyniku zadecydowała walka w końcówkach setów. Częstochowianie wygrali tylko drugą partię meczu. Ale o awansie do ścisłego finału europejskich rozgrywek zadecydował tzw. złoty set, wygrany przez Akademików 17:15.

Kolejna faza rozgrywek w połowie lutego. Czestochowianie zagrają o wejście do ścisłego finału Pucharu CEV z belgijskim Noliko Maaseik.Ten pojedynek jest dla częstochowian sprawą honoru. Częstochowa jeszcze nigdy nie wygrała z Noliko w europejskich pucharach. Prezes AZS-u - Konrad Pakosz - zapowiedział przed meczem, że jeśli jego zespół awansuje do 1/8 turnieju, a miasto zaproponuje dobre warunki, to zgłosi Częstochowę do organizacji turnieju finałowego Pucharu CEV.