AZS Politechnika nadal niepokonana, Astoria wciąż bez zwycięstwa

Maciej Łyk
Maciej Łyk
KPSW Astoria Bydgoszcz - Olimp MKS Start Lublin
KPSW Astoria Bydgoszcz - Olimp MKS Start Lublin A.Machulski
Warszawianie w 8 .kolejce I ligi uporali się na własnym parkiecie z ŁKSem Sphinx Łódź 67:63, KPSW Astoria uległa natomiast w Bydgoszczy Spójni Stargard Szczeciński 59:67.

W stolicy łodzianie postawili twarde warunki gry liderowi. Prosta ale konsekwentna gra dała gościom prowadzenie do przerwy 32:38. Po przerwie ŁKS bardziej skupił się na obronie wypracowanej przewagi niż na jej powiększeniu. AZS próbował różnych wariantów ofensywnych i dopiero w ostatniej kwarcie wyszedł na prowadzanie, którego już nie oddał do końca spotkania.

Kibice KPSW Astorii nie mieli jeszcze okazji cieszyć się ze zwycięstwa beniaminka w tym sezonie. W minioną środę bydgoszczanie pokonali w ramach I rundy Pucharu Polski lidera II ligi, zespół SIDEnu Polski Cukier Toruń 74:80. Wygrana ta miała odbudować kiepskie morale zespołu z Bydgoszczy i pomóc w odniesieniu pierwszego ligowego zwycięstwa. Spotkanie od samego początku było wyrównane, choć ostatecznie do przerwy to koszykarze ze Stargardu prowadzili 24:32. Po przerwie gospodarze zagrali chyba najlepsze 10 minut w tym sezonie i wygrywając tą kwartę 29:14 wyszli na prowadzenie. Niestety w ostatniej odsłonie sobotniego pojedynku role się odwróciły i to goście nadawali ton wydarzeniom na parkiecie. Spójnia najpierw odzyskała prowadzenie, a następnie utrzymała kilku punktowa przewagę już do samego końca.

Trzeciej porażki z rzędu doznali koszykarze GKSu Tychy. Tym razem zespół ze Śląska przegrał na własnym parkiecie ze Sportino Inowrocław 60:73. Gości do zwycięstwa poprowadził Aleksander Lichodziejewski, który już do przerwy rzucił GKS-owi 15 oczek. Gospodarze próbowali jeszcze po mało udanej pierwszej połowie odmienić losy spotkania, ale doświadczenie Sportino wzięło górę i zespół z Kujaw wracał do domu w bardzo dobrych nastrojach.

W tabeli po 8 kolejkach prowadzi z kompletem punktów AZS Politechnika Warszawa, o jedno zwycięstwo mniej mają zespoły Rosy Radom i Sportino Inowrocław. Na dole tabeli bez zmian czerwoną latarnią pozostaje KPSW Astoria Bydgoszcz. Tylko o jeden punkt więcej mają na swoim koncie koszykarze Polonii 2011 Warszawa.