Beniaminek z Grenoble liderem Ligue 1!

Marek Jarząbek
Dariusz Dudka nie zachwycił w swoim drugim meczu na francuskich boiskach http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Dudka.jpg Cyril Machado
Skromny alpejski klub bez skrupułów drugi raz z rzędu rozprawił się z wyżej notowanym rywalem. Tym razem ambitną postawę Grenoble Foot odczuli piłkarze z Bretanii. Olympique Lyon stracił punkty na stadionie w Lorient.

Awansowali z najmniejszym obok Lorient budżetem, w ich składzie trudno doszukać się gwiazd, ale po dwóch kolejkach liderem ligi francuskiej z kompletem punktów jest Grenoble. Po zaskakującym zwycięstwie tydzień temu w Sochaux, teraz Alpejczycy z chirurgiczną precyzją pokonali pretendenta do gry w europejskich pucharach – Stade Rennes. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił 34-letni Nassim Akrour. Prawdziwy test czeka jedna beniaminka za tydzień – Grenoble pojedzie na Stade Gerland do Lyonu, który będzie z pewnością chciał wyprzedzić gości w tabeli po bezpośrednim starciu.

Do tego spotkania na pewno Olympique podejdzie z pełnym zaangażowaniem, bo zlekceważenie Lorient w niedzielnym spotkaniu zupełnie nie przyniosło skutku. Mistrzowie Francji męczyli się pełne 90 minut, a wprowadzeni na boisko Piquionne i Kallstrom nie potrafili wpłynąć na końcowy rezultat.

Żadnych problemów ze zwycięstwem nie mieli Olimpijczycy z Marsylii. Prowadzeni przez Erica Geretsa zawodnicy gładko 4:0 odprawili Auxerre. Bramki zdobywali: Mamadou Niang, Stephen Grichting (sam.), Elliot Grandin i Boudewijn Zenden. Dariusz Dudka przez 90 minut gry wykazał się tylko zdobyciem żółtego kartonika, a Irek Jeleń został zmieniony po godzinie spotkania.

W najciekawszym pojedynku drugiej serii spotkań na Parc des Princes w Paryżu przyjechało Bordeaux. Mecz oglądało ponad 40 tys. widzów, a bohaterem został, sprowadzony przed sezonem z Le Havre, Guillame Horeau, który w 53. minucie strzelił jedyną bramkę.