Biathlon: sprint dla Tory Berger! Cztery Polki zdobywają punkty!

baranowskiadam@o2.pl
Tora Berger - już na początku sezonu pokazuje, że będzie bardzo groźna podczas IO.
Tora Berger - już na początku sezonu pokazuje, że będzie bardzo groźna podczas IO. Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/18/Tora_Berger_2006.jpg
Drugie zawody sezonu 2009/10 padły łupem Tory Berger. Norweżka minimalnie wyprzedziła Olgę Miedwiewcewą i Kaisę Makarainen. Najlepiej z naszych reprezentantek spisała się Agnieszka Cyl, która zajęła 14. miejsce.

Kibice zebrani na stadionie w Ostersund liczyli na powtórzenie wyniku z biegu indywidualnego. Wtedy najlepsze okazały się dwie Szwedki - Helena Jonsson i Ann Carin Olofsson. Zawodniczki gospodarzy dzisiaj nie były już w tak dobrej dyspozycji, a raczej na wysokości zadania stanęły ich rywalki.

Zwyciężczyni Pucharu Świata w sezonie 2008/09 i liderka obecnych zmagań - Jonsson - mimo bezbłędnego strzelania nie stanęła nawet na podium. Jeszcze na 1,2 km przed metą wydawało się, że ma ona ogromne szansę na zwycięstwo. Nie wytrzymała jednak tempa biegu i zawody ukończyła na 4. miejscu.

Najlepsza okazała się Tora Berger, która wyprzedziła Olgę Miedwiewcewą i Kaisę Makarainen. Wszystkie trzy zawodniczki strzelały bezbłędnie i o zwycięstwo walczyły do ostatnich metrów.

Najlepiej z Polek spisała się Agnieszka Cyl. Startująca z piątym numerem zawodniczka świetnie spisywała się na strzelnicy i dobrze biegła, co w efekcie dało jej 14. miejsce. Tuż za nią finiszowała Krystyna Pałka, która również nie popełniła żadnego błędu na strzelnicy, ale biegła nieco wolniej i zajęła 17. miejsce.

Ponadto punkty zdobyły Magdalena Gwizdoń i Paulina Bobak. Najbardziej doświadczona nasza zawodniczka z dwoma pudłami była 30., a Bobak mimo bezbłędnego strzelania - 39.

Najgorzej powiodło się Weronice Nowakowskiej. 23-latka po pierwszym, bezbłędnym strzelaniu była wysoko w klasyfikacji, ale w strzelaniu w pozycji stojąc popełniła, aż cztery błędy i spadła na odległe miejsce.