Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Bitwa na głosy" zawitała do Elbląga

Stanisław Cybruch
Stanisław Cybruch
Elbląski casting do "Bitwy na głosy" to drugi w kolejności, po castingu w Olecku, gdzie w połowie stycznia, przesłuchania prowadził Janusz Panasewicz. Gwiazdy elbląskiej śpiewaczej szesnastki będą od marca rywalizować na wielkiej scenie warszawskiej z siedmioma zespołami innych gwiazd wokalnych z kraju.

Ryszard Rynkowski przyjechał na dwa dni do swojego rodzinnego miasta Elbląga, aby odbyć castingi z kandydatami do telewizyjnej "Bitwy na głosy". Po pracowitych dwóch przesłuchaniach ponad czterystu kandydatów, wyłonionych zostało szesnastu najlepszych. Oni w marcu br. staną w Warszawie na wielkiej scenie, wśród 140 młodych, wesołych rozśpiewanych artystów amatorów, aby bawić publiczność TVP2 i walczyć o palmę zwycięstwa, w znakomitym muzycznym programie rozrywkowym.

Pierwszy etap elbląskich przesłuchań odbył się w sali średniowiecznego ratusza. Drugi i ostatni casting miał miejsce w klimacie pomieszczeń zabytkowej Biblioteki Elbląskiej. Na przesłuchania przybyli kandydaci głównie elbląscy, ale też z okolicznych miejscowości: m.in. z Malborka, Małdyt, Starego Pola i Gdańska. Należało zaśpiewać w możliwie najlepszym wykonaniu jedną dowolną piosenkę, a capella (bez towarzyszenia muzyki), w języku polskim i drugą w angielskim. Najlepsi już są. Tworzą zwarty szesnastoosobowy zespół, który ma ambicje i wolę szlachetnej walki w "Bitwie na głosy", pod kierownictwem mistrza Ryszarda Rynkowskiego, o palmę pierwszeństwa aż do zwycięstwa. Nim staną do rywalizacji ogólnej, odbędą mozolne treningi śpiewacze.

Zobacz zdjęcia z castingu w Elblągu

W opinii wokalisty i kompozytora oraz dyrygenta zespołu elbląskiego, Ryszarda Rynkowskiego, w trakcie wielogodzinnych przesłuchań – wybór szesnastu najlepszych wokalistów nie był łatwy. Większość kandydatów prezentowała wysoki poziom artystyczny. Do tego stopnia, że musieli cierpliwie czekać na ostateczny werdykt. Ale najlepsi dowiadywali się o przyjęciu do szczęśliwej szesnastki od razu - czytamy na elblag.wm.pl.

Elbląski casting do "Bitwy na głosy" był drugim w kolejności po castingu w Olecku, gdzie w swoim mieście w połowie stycznia, przesłuchania prowadził Janusz Panasewicz (pisałem o tym 12 stycznia). Gwiazdy elbląskiej śpiewaczej szesnastki będą od marca rywalizować na wielkiej scenie warszawskiej z siedmioma zespołami innych gwiazd wokalnych z kraju. Łącznie w programie TVP2 wystąpi osiem identycznych śpiewających szesnastek. W najbliższym czasie ruszą do castingów młodzi artyści z Opola, którzy zaprezentują się śpiewająco przed czujnym uchem Edyty Górniak i w Brzegu - przed Kamilem Bednarkiem.

Elbląg ma bogate tradycje w rozwoju i pracy ruchu artystycznego, w tym szczególnie muzycznego, tanecznego i malarskiego. W środowisku miasta znane są powszechnie zespoły śpiewacze, pieśni i tańca, nauki tańca towarzyskiego, a także zespoły chóralne, muzyczne młodzieżowe i o profilu muzyki dawnej oraz m.in. całoroczne imprezy muzyczne, plastyczne, teatralne i edukacyjne z różnych dziedzin sztuki. Ważną rolę pełni w tym Centrum Spotkań Europejskich "Światowid", Teatr Dramatyczny, taneczna Formacja Standardowa LOTOS-Jantar, która od lat jest wizytówką Elbląga i Polski na arenie międzynarodowej. Szczególe miejsce zajmuje Szkoła Muzyczna I i II stopnia, której absolwent Ryszard Rynkowski przed laty wyruszył w szeroki świat muzyczny i wspaniale reprezentuje miasto na krajowych i zagranicznych estradach.

Elbląskie imprezy kulturalne służą popularyzacji ludzi i zespołów, a także rozsławianiu miasta w okolicy i w kraju. Znacznie większą popularność przyniesie miastu program "Bitwa na Głosy" z udziałem miejscowych młodych wokalistów amatorów. Będzie to wspaniała darmowa promocja Elbląga w telewizji, trwająca nieprzerwanie kilkanaście długich barwnych muzycznie tygodni - czytamy na stronie http://elblag.wm.pl/86500,W-Elblagu-gotuja-sie-do-Bitwy-na-glosy-Casting-rozpoczety-Film.htmlelblag.wm.pl. Przed wyjściem formacji elbląskiej na wielką scenę w programie marcowym, regularnie tutaj w mieście będą odbywały się pod okiem dyrygenta Rynkowskiego, warsztaty śpiewacze, a młodzi artyści na program będą dowożeni autokarem do Warszawy.

Szesnastoosobowy zespół wyłoniony w castingu, zgodnie z regulaminem programu rozrywkowego "Bitwa na Głosy", będzie reprezentował swoje miasto i stanie otwarcie do pojedynku w walce o 100 tysięcy złotych, które zwycięska drużyna śpiewacza przekaże na dowolnie wybrany cel charytatywny. Oprócz tego zwycięzcy programu otrzymają nagrodę specjalną, którą będzie dodatkowy odcinek pokazowy, przynależny wyłącznie do nich. Ma być to wyłączne show zwycięskiej gwiazdy i jej zespołu oraz zaproszonych przez nich gości specjalnych telewizyjnego programu.

Stanisław Cybruch

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto