MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Blizzard zapowiedział pierwszy sezon Diablo 4 i zignorował prośby fanów. Zwiastun Sezonu Plugawców wygląda jednak ciekawie. Kiedy premiera?

Redakcja
Zaprezentowano pierwszy sezon w Diablo 4 - Sezon Plugawców. Zwiastun, informacje i konieczność nowej postaci.
Zaprezentowano pierwszy sezon w Diablo 4 - Sezon Plugawców. Zwiastun, informacje i konieczność nowej postaci. Blizzard
Blizzard zaprezentował szczegóły pierwszego sezonu w Diablo 4. Wiadomo już więc, że nadzieja na zmiany wcześniejszych zapowiedzi zgasła i twórcy zignorowali zastrzeżenia graczy. Czy sezony mają szansę odnieść sukces i kiedy premiera nowego Sezonu Plugawców? Sprawdź.

Spis treści

Co tu dużo mówić, premiera Diablo 4 była jednym z najważniejszych gamingowych wydarzeń ostatnich miesięcy, a gra bez wątpienia należy do grona najgłośniejszych tytułów 2023 roku. Powodów jest wiele, począwszy od przynależności do jednej z najbardziej kultowych marek gier, przez wieloletnie oczekiwanie na kontynuację tej serii, aż po efekt końcowy.

Jak bowiem pokazaliśmy w naszej recenzji Diablo 4, produkcja prezentuje wysoki poziom i zdecydowanie zasłużyła na pozytywne noty przyznawane przez graczy i recenzentów. Większość uwag malkontentów natomiast nie miała specjalnych podstaw. Oczywiście jak zawsze pojawiły się mniejsze lub większe niedociągnięcia, jednak Blizzard wciąż sukcesywnie łata kod gry. Co ciekawe jednak Diablo 4 nie tylko zapewnia rozrywkę single player, w kooperacji, ale też multiplayer, w którym spotykamy innych graczy w świecie gry, a na określonych obszarach możemy z nimi walczyć. Diablo 4 zaplanowano jednak na model "gra jako usługa” i tu jest gorzej.

Diablo 4 - sezony i kontrowersje dotyczące tworzenia nowych postaci

Zapowiedź planowanego rozwoju gry, w postaci sezonów w Diablo 4 wraz z dostarczaniem nowej zawartości, nagród, aktywności i przepustki sezonowej ucieszyła graczy. Pojawił się jednak wątek, który zdecydowanie nie przypadł nam do gustu i nie bez powodu. Bliizard postanowił bowiem, iż do każdego trwającego kwartał sezonu konieczne będzie stworzenie nowej postaci. Tak, ten kuriozalny pomysł ktoś w studiu uznał za dobry z niewiadomy przyczyn.

Ostatecznie więc, jeśli mamy rozwiniętą postać, z dobrym ekwipunkiem i graliśmy nią przez wiele godzin, to wraz z nowym sezonem przestanie ona być użyteczna. Oczywiście możemy dale grać tą postacią i kontynuować nią fabułę, ale nie zdobędziemy w trakcie aktywności bonusów sezonowych. Te będą w naszym zasięgu jedynie, gdy stworzymy nowego bohatera od podstaw, wraz z "wbijaniem" poziomów i odblokowywaniem części zawartości w świecie gry.

Nic dziwnego, że rozwiązanie nie spodobało się większej części fanów Diablo 4, a tłumaczenia Blizzarda, że podobne rozwiązania były już stosowane w innych grach, nie przekonują społeczności. Przytaczane przykłady mają już bowiem swoje lata i warto iść do przodu, a nie cofać się do starych mechanik. Obecnie nie wyobrażam sobie bowiem, aby np. w Destiny 2, czyli jednej z najlepiej rozwijanych obecnie produkcji typu gra jako usługa, z każdym sezonem konieczne było tworzenie nowej postaci.

Gracze Diablo 4 głośno wyrazili więc swój sprzeciw wobec planów Blizzarda w tym kontekście i mieli nadzieję, że ostatecznie deweloper weźmie je sobie do serca. Niestety pierwsza prezentacja pierwszego sezonu Diablo 4 już za nami i wiemy, że twórcy nie wycofali się ze swoich pomysłów dotyczących konieczności tworzenia nowej postaci. Nadzieje więc zostały rozwiane.

Diablo 4 Sezon Plugawców – pierwszy sezon i zwiastun

Zastrzeżenia graczy i decyzja Blizzarda nie oznacza oczywiście, że gracze nie będą się bawić w nowych sezonach. O ile dość prawdopodobny jest sukcesywny spadek zainteresowania z sezonu na sezon, gdy gra zatrzyma największych entuzjastów, to pierwszy sezon może cieszyć się powodzeniem i właśnie go zaprezentowano.

Nową zawartość Diablo 4 nazwano Sezonem Plugawców i zaprezentowano jego zwiastun fabularny. Będzie on odrębny od głównej historii z podstawki i ważną w nim rolę odegra Kormond, który jest byłym kapłanem Katedry Światłości. Poznajemy go, gdy ten stara się zwalczyć nową plagę zagrażająca Sanktuarium i będzie do tego potrzebował pomocy.

Jedną z omawianych na prezentacji Blizzarda dotyczącej Diablo 4 nowości, będą plugawe serca. Będziemy je kolekcjonować w trakcie gry, a następnie będziemy mogli osadzać je w przedmiotach, dodając im nowe moce. Tych natomiast będzie aż trzydzieści. Do tego w Diablo 4 Sezon Plugawców dojdą także nowi wrogowie, boss, mechaniki, przedmioty legendarne, tytuł mistrzowski do zdobycia itp. Po zdobyciu 90. rang zdobyć będzie można też:

  • Nowy zestaw Żelazomroźnego Pancerza,
  • Wierzchowca – Strzeżonego mustanga i pancerz dla wierzchowca,
  • Skórki broni,
  • Emotki.
Nowe przedmioty kosmetyczne z Sezonu Plugawców - Diablo 4
Sezon Plugawców wprowadzi do Diablo 4 wiele nowości, ale zdobywanie ich wymaga stworzenia nowych postaci. Blizzard

Kto może wziąć udział w pierwszym sezonie Diablo 4?

Blizzard ogłosił także datę premiery Sezonu Plugawców, a sezon rozpocznie się już 20 lipca 2023 roku. Twórcy Diablo 4 podczas prezentacji pierwszego sezonu podkreślali również, że do udziału w nim (ani w następnych sezonach), nie jest wymagane wykupienie żadnych przepustek sezonowych. Wymogiem dostępu są jedynie ukończenie podstawowej fabuły Diablo 4 przynajmniej jedną postacią oraz wspomniane już stworzenie nowego bohatera. Karnet bojowy natomiast zaoferuje ułatwienia rozwoju nowej postaci i dodatkowe przedmioty kosmetyczne. Poniżej znajdziecie materiał z prezentacji i komentarzem twórców.

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Blizzard zapowiedział pierwszy sezon Diablo 4 i zignorował prośby fanów. Zwiastun Sezonu Plugawców wygląda jednak ciekawie. Kiedy premiera? - GRA.PL

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto