Bójka na meczu koszykówki w Atenach

glinska.kamila@gmail.com
Bójka na meczu
Bójka na meczu sport.pl/screen
Czwartkowy mecz rozgrywany w Atenach w ramach turnieju "Akropolis" przerwano z powodu bójki, do której doszło w ostatnich minutach. Jeden z zawodników, na co dzień grający w amerykańskiej lidze NBA, został aresztowany.

Grecja prowadziła z Serbią 74 -73. W końcówce meczu doszło do zderzenia Antonisa Fotsisa i Milosa Teodosicia. Grek podszedł do przeciwnika, aby wyjaśnic sytuację, po czym rozpoczęła się bójka, w której udział wzięło nawet kilku spośród 5 tysięcy kibiców.

Do konfliktu wmieszał się także Nenad Krstic. Na co dzień jest zawodnikiem drużyny NBA, Oklahomy City Thunder. Rzucił krzesłem w stronę idących ku niemu koszykarzy i trafił w głowę Ioannisa Bourousisa, który szedł z boiska z krwawiącą głową.

Sześc minut wcześniej do szatni został odesłany selekcjoner reprezentacji Serbii Dusan Ivkovic. Powodem były ciągłe kłótnie z arbitrami spotkania.

Nenad Krstic został resztowany przez grecką policję. 27-letniemu środkowemu postawiono zarzuty za wykorzystywanie przemocy w sporcie.

Z kolei jeden z greckich koszykarzy, Kostas Tsartsaris, przeprosił za zajście kibiców po meczu.

Bójka miała miejsce w końcówce meczu towarzyskiego rozgrywanego pomiędzy Grecją a Serbią w "Arenie Olimpijskiej" w Atenach. Turniej jest rozgrywany w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata w koszykówce, które odbędą się w dniach 28 sierpnia - 12 września w Turcji.