Borussia wygrywa. Lewandowski autorem dwóch bramek! [Wideo]

Borussia Dortmund pewnie pokonała Hannover 96 3:1 (1:0) i umocniła się na pozycji lidera tabeli. Bardzo dobry mecz rozegrało trio reprezentantów Polski - Lewandowski zdobył swoje dwa kolejne gole, a Piszczek i Błaszczykowski zaliczyli asysty.

W meczu 23. kolejki niemieckiej Bundesligi mistrz kraju Borussia Dortmund, która była niepokonana od szesnastu spotkań, podejmowała u siebie siódmy w tabeli Hannover 96. W zespole Jürgena Kloppa od pierwszych minut na boisku pojawili się Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek.

Pierwsza odsłona meczu rozpoczęła się od spokojnej gry z obu stron. Żaden z zespołów nie forsował tempa, a gra toczyła się przede wszystkim w środkowej strefie boiska. Pierwsza groźną akcję gospodarze przeprowadzili w 10. minucie. Guendogan sprytnie dograł w pole karne do wbiegającego na pełnej szybkości Schmelzera, defensor Borussii za szybko jednak ruszył do piłki i został złapany na spalonym. Kolejna akcja BVB i powinno być 1:0. Fatalnym kiksem popisał się jednak Lewandowski, który dostał bardzo dobre podanie od Grosskreutza. Polski snajper nieczysto trafił w piłkę i skończyło się tylko na strachu pod bramka Zielera.

Lewy jednak w pełni zrehabilitował się w następnej akcji. Kiedy to Łukasz Piszczek włączył się do akcji ofensywnej i zagrał prostopadle do niego. Napastnik reprezentacji i zarazem były zawodnik Lecha Poznań na pełnej szybkości wpadł w pole karne i mimo asysty obrońcy mocnym strzałem w kierunku bliższego słupka umieścił piłkę w siatce. Dalsza cześć pierwszej polowy to już spora przewaga gospodarzy, którzy mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia prowadzenia. W 41. minucie kolejna szanse miał także Lewandowski po raz kolejny po akcji z Łukaszem Piszczkiem. Polak dośrodkował w pole karne, a nasz napastnik, mając dużo czasu, najpierw zwiódł jednego obrońcę, ale potem uderzył - piłka trafiła tylko w słupek bramki Hannoveru. Piszczek chciał jeszcze dobijać, ale był na pozycji spalonej.

Druga połowa, podobnie jak koniec pierwszej, to bardzo duża przewaga Borussii. Goście mieli nawet problem z przedostaniem się choćby na połowę gospodarzy.

I tylko kwestia czasu było kiedy padną koleje gole. W 48 min. piłkarze BVB wymienili kilka szybkich podań na połowie rywala, ale w decydującej chwili Schmelzer zbyt szybko chciał rozegrać akcję i stracił futbolówkę. Po niespełna pięciu minutach było już jednak 2:0. Piszczek dograł do Błaszczykowskiego w pole karne, ten tuż przed interweniującym bramkarzem podał na środek pola karnego do wbiegającego Lewandowskiego. Polski napastnik znalazł się w znakomitej sytuacji i pewnym strzałem zdobył swojego drugiego gola w meczu.

Po godzinie gry trener gości wprowadził na boisko Yakonana. Zawodnik Hannoveru chwile po tym jak pojawił się na murawie, zdobył bramkę po mocnym uderzeniu zza pola karnego. W dalszej części oba zespoły nie potrafiły wyprowadzić skutecznej akcji i choć to Borussia przeważała, brakowało jej precyzji w polu karnym Hannoveru. W 81. minucie bardzo dobrą indywidualną akcje przeprowadził Kagawa. Japończyk sam pobiegł w kierunku pola karnego, zwiódł obrońcę, a potem zdecydował się na zbyt lekki strzał - zamiast na odegranie - i golkiper gości pewnie wyłapał piłkę.

W końcówce spotkania goście próbowali jeszcze doprowadzić do wyrównania jednak dobrze grająca obrona Borussii i bramkarz Weidenfeller pewnie zażegnali niebezpieczeństwo. Ostatnia akcja meczu po sprytnym zagraniu Błaszczykowskiego do Perisicia z rzutu wolnego, przyniosła trzeciego gola. Perisic potężnym strzałem ostrego kąta nie dał szans Zielerowi i ustala wynik meczu.

Borussia Dortmund - Hannover 96 3:1 (1:0)
Bramki: Lewandowski 27', 54' ;Perisić 90 - Ya Konan 60'
Borussia: Weidenfeller - Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer - Bender (8' Gundogan), Kehl - Błaszczykowski, Kagawa (87' Perisić), Grosskreutz - Lewandowski (77' Barrios).
Hannover: Zieler - Cherundolo, Eggimann, Pogatetz, Schulz - Stindl, Pinto (76' Stoppelkamp), Schmiedebach, Schlaudraff (59' Ya Konan) - Abdellaoue (59' Rausch), Diouf.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.