Bundesliga:Bayern Monachium–Schalke 04 Gelsenkirchen. Hit kolejki

Justyna Borowiecka
Fot: Logo Bundesligi. Logo Ligi niemieckiej.
W 30 kolejce ligi niemieckiej czeka nas szlagierowe spotkanie pomiędzy Bayernem Monachium a Schalke 04 Gelsenkirchen. Zapowiedź.

W 30 kolejce Bundesligi, najciekawiej zapowiada się mecz Bayernu Monachium z Schalke 04 Gelsenkirchen. W rundzie jesiennej (13 kolejka) Bawarczycy pokonali rywali w Gelsenkirchen 1:3 (do przerwy 1:1). Bramkę dla Schalke zdobył Max Meyer w 17 minucie spotkania. Bramkę samobójczą trafił w 9 minucie Leon Goretzka. Gole dla Bayernu zdobył Javi Martinez (w 69’) i Thomas Muller (w 90’).

Zawodnicy z Gelsenkirchen na zwycięstwo z Bawarczykami czekają już od dziesięciu meczów. Po raz ostatni wygrali oni z najbardziej utytułowaną drużyną Bundesligi w 2011 roku. W Pucharze Niemiec zwyciężyli wówczas w Monachium 1:0.

Sentymentalne spotkanie
Dla bramkarza Bayernu, Manuela Neuera będzie to kolejne sentymentalne spotkanie, bowiem spotka się z kolegami z byłej drużyny. Sentyment będzie towarzyszył mu tylko przez chwilę, bo na boisku odkłada się takie uczucia na bok i gra się o zwycięstwo.

W tym sezonie piłkarze Schalke nie radzą sobie na miarę oczekiwań kibiców, nie jest jednak bardzo źle. Potrafią stawić czoła trudnym przeciwnikom. Piłkarze tworzą dobry zespół, ale w tym sezonie są drużyny, które grają lepiej i efektywniej, chociażby Hertha Berlin (3 miejsce w tabeli), Bayer Leverkusen (4 miejsce w tabeli) czy Borussia Mönchengladbach (5 miejsce w tabeli).

Schalke Gelsenkirchen po 29 kolejkach zajmuje 7 miejsce w tabeli, z wynikiem 45 punktów. Tyle samo punktów ma Borussia M’Gladbach (wspomniane 5 miejsce) i FSV Mainz 05 (6 miejsce w tabeli), więc walka między tymi trzema zespołami będzie trwać do końca, a nagrodą jest awans do Ligi Europejskiej. Bayern Monachium prowadzi w tabeli z wynikiem 75 punktów.

Przeczytaj cały tekst:

Przeczytaj cały tekst: Bundesliga: Bayern Monachium – Schalke 04 Gelsenkirchen. Hit kolejki