Celtic z Pucharem Ligi

Marek Gabriel
Celtic zdobył Puchar Ligi. Pokonał dzisiaj Glasgow Ranger 2:0. Co ciekawe po 90 minutach na tablicy widniał wynik 0:0. O rozstrzygnięciu zadecydowała 30-minutowa dogrywka. To już drugie wygrane derby przez Celtów.

W pierwszej połowie piłkarze obu drużyn nie pokazali niczego nadzwyczajnego. Gra toczyła się w środku boiska. Sytuację na strzelenie bramki miał Lafferty, ale w piękny sposób zatrzymał go Artur Boruc. Po zmianie boisk inicjatywę przejęli The Boys. Z wolnego strzelał Nakamura. Swoich sił próbował również Loovens. Bramka McGregora była jednak "zaczarowana".

Tuż po rozpoczęciu dogrywki piłkę do siatki skierował O'Dea. Wykorzystał dośrodkowanie japońskiego pomocnika - Nakamury. Szansę miał również Samaras. Spudłował jednak w akcji sam na sam. Kropkę nad i w ostatniej minucie postawił McGeady. Irlandczyk pewnie wykorzystał "jedenastkę", ustalając wynik meczu. Przed starciem tylko nieliczni stawiali na Celtów. Powodem była porażka ze St. Mirren. W dzisiejszym spotkaniu pokazali, że w lidze nie mają sobie równych.