Cenny remis, czy porażka?

Piotr Górecki
Nie udało się odnieść czwartego zwycięstwa z rzędu szczypiornistom Azotów Puławy. Podopieczni Piotra Dropka będąc zdecydowanym faworytem w spotkaniu z AZS AWF Gorzów Wlkp. tylko zremisowali 26:26.

Od początku spotkania widać było, że puławian czeka ciężkie spotkanie. Azoty sprawiały wrażenie drużyny, która nie ma pomysłu na grę. Akcjom brakowało tempa i polotu. Wiele rzutów było wykonywanych z nieprzygotowanych pozycji. Słabo dysponowany był dotychczasowy mocny punkt drużyny, bramkarz Krzysztof Lipka.

W drugiej połowie, do gry na dłuższy czas został desygnowany wracający po kontuzji Piotr Wyszomirski. Bramkarz Azotów był jaśniejszym punktem drużyny niż wspomniany wcześniej Lipka. Warto wspomnieć, że Wyszomirski w nieprawdopodobny sposób wybronił trzy rzuty karne. Gdyby koledzy wykorzystali jego znakomite interwencje to gorzowianie wyjechaliby z Puław bez zdobyczy punktowych. Najskuteczniejszymi zawodnikami wśród puławian byli: Wojciech Zydroń i Michał Szyba zdobywcy siedmiu bramek. Zdobyte przez skrzydłowego Azotów bramki pozwoliły mu po 14. kolejkach zostać liderem klasyfikacji strzelców. Zydroń w 12 spotkaniach zdobył 102 bramki i o dwie wyprzedza Piotra Frelka z Travelandu Olsztyn.

Remis w spotkaniu z gorzowianami dał Azotom awans na 9. pozycję w tabeli ekstraklasy mężczyzn, albowiem Legnicka Miedź przegrała u siebie z Kiperem Piotrków Trybunalski 27:29. W pozostałych spotkaniach przedostatnia Stal Mielec przegrała z Traveland-em Społem Olsztyn 27:28, Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe z AZS AWF Gdańsk 30:28, Wisła Płock wygrała z MMTS-em Kwidzyń, zaś Chrobry Głogów przegrał u siebie z liderem tabeli kieleckim Vive.

12. AZS AWF Gorzów Wlkp. 6 354-424

Następna kolejka już w najbliższy weekend. Po niej nastąpi półtoramiesięczna przerwa. Na parkiety szczypiorniści powrócą 7 lutego 2009 roku.