Cleo w Zakopanem – już w piątek pierwszy koncert na trasie Lata z Radiem 2021 w radiowej Jedynce i online

Materiał informacyjny POLSKIE RADIO S.A.
Udostępnij:

Program 1 Polskiego Radia zaprasza już w najbliższy piątek 25 czerwca o godz. 20.00 na koncert inaugurujący tegoroczną, jubileuszową trasę Lata z Radiem. Na antenie radiowej Jedynki, na stronie www.polskieradio.pl oraz kanale YouTube i w mediach społecznościowych Polskiego Radia będzie można posłuchać i obejrzeć Cleo w specjalnym programie przygotowanym dla fanów Lata z Radiem, które w tym roku świętuje 50. urodziny. Premierowy, multimedialny koncert jednej z najpopularniejszych polskich wokalistek został zrealizowany i nagrany w Hotelu Belvedere w Zakopanem.

Osiem niezwykłych miejsc w Polsce i osiem wyjątkowych, premierowych koncertów. Największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej i jedna zagraniczna, ale równie mocno kojarząca się z radiową Jedynką, czyli Helena Vondrackova – solo i w duetach z Marylą Rodowicz. A poza tym: De Mono, Pectus, Ania Dąbrowska, Golec uOrkiestra oraz Chopin University Big Band z gośćmi: Danutą Błażejczyk i Ryszardem Rynkowskim. Oraz – na finał wakacyjnej akcji Jedynki – koncert niespodzianka z udziałem tajemniczej (na razie) gwiazdy. Ten muzyczny maraton rozpocznie Cleo, której koncert z Hotelu Belvedere w Zakopanem Program 1 Polskiego Radia wyemituje premierowo już w najbliższy piątek 25 czerwca – również w formie wideo.

Marcin Kusy, redaktor naczelny radiowej Jedynki podkreśla, że wybór artystów i miejsc, w których wystąpią podczas Lata z Radiem 2021, nie jest przypadkowy:

– Na naszą jubileuszową trasę zaprosiliśmy artystów, którzy nie tylko wielokrotnie występowali dla Jedynki, ale są przede wszystkim przyjaciółmi Polskiego Radia i ulubieńcami naszych Słuchaczy – mówi.

Premiery poszczególnych koncertów będą odbywać się w piątki o godz. 20.00 – zarówno w wersji audio na antenie radiowej Jedynki, jak i w mediach społecznościowych stacji, na kanale YouTube Polskiego Radia oraz na stronie www.polskieradio.pl.

– To obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych polskich piosenkarek. Jak powiedziała w rozmowie z Jedynką, ostatnio zmieniła trochę styl, „skręciła” w stronę retro, vintage, czym kłania się wielkim damom pop i soul, w tym m.in. Arecie Franklin – mówi Marcin Kusy o Cleo. – W oczekiwaniu na nowy krążek, Cleo prezentuje nam podczas koncertu Lata z Radiem wszystko, co najlepsze w jej repertuarze, a zatem nie zabraknie takich przebojów, jak m.in.: „My Słowianie”, „Kocham”, „Łowcy Gwiazd” czy „Za krokiem krok”. A całość wykona wraz z zespołem na tle zapierającego widoku panoramy Tatr w Zakopanem – dodaje redaktor naczelny Jedynki.

Przypomnijmy: Cleo ma w swoim dorobku trzy albumy studyjne: „Hiper/Chimera” (2014; z Donatanem); „Bastet” (2016) i „superNOVA” (2020). 10 września ukaże się jej najnowsza, czwarta płyta „vinyLOVA”. – To powrót do brzmień i stylów, od których zaczęła się moja muzyczna historia, a więc podróż w klimaty lat 50., 60. i 70. Na albumie znajdą się utwory obfitujące w tłuste, żywe dźwięki oldschoolu, czyli funk, soul, disco, gospel i r’n’b – połączone w lekką, taneczną, a przede wszystkim spójną brzmieniowo całość – zapowiada Cleo, która zaprasza Słuchaczy i Internautów na premierowy koncert z Zakopanego. Czy w repertuarze znajdą się utwory z nowej płyty? Warto sprawdzić!

***
Pozostałe muzyczne przystanki na trasie Lata z Radiem 2021:

  • Maryla Rodowicz i Helena Vondrackova / 2 lipca / Wałbrzych, dziedziniec Zamku Książ
  • De Mono / 9 lipca / Muzeum Wsi Lubelskiej
  • Chopin University Big Band i goście: Danuta Błażejczyk i Ryszard Rynkowski / 16 lipca / dziedziniec Uniwersytetu Muzycznego
  • Pectus / 23 lipca / dom rodzinny braci Szczepaników w Bogoniowicach
  • Ania Dąbrowska / 13 sierpnia / Pałac w Nieborowie
  • Golec uOrkiestra / 20 sierpnia / Góra Żar
  • Koncert niespodzianka / 28 sierpnia / Zakopane

***
Lato z Radiem to również, a może przede wszystkim codzienna audycja radiowej Jedynki, emitowana przez całe wakacje, od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-12.00. Dziennikarze Jedynki nadawać będą w tym roku relacje z wyjątkowych miejsc w Polsce. Udadzą się np. na Podlasie, następnie przybliżą słuchaczom urok niespotykanych już końskich zaprzęgów. Przeniosą się także do świata iluzji, poszukają letniej stolicy Polski oraz poznają lepiej i przybliżą słuchaczom góralską kulturę i historię…

Tradycyjnie Lato z Radiem poprowadzą w tym roku m.in. Roman Czejarek, Sława Bieńczycka, Daniel Wydrych, Joanna Racewicz, Agnieszka Kunikowska i Marzena Kawa.

Tegoroczną nowością trasy jest peleton motocyklowo-rowerowy, przygotowany wspólnie z Polskim Radiem Kierowców. Reporterzy przemierzą najpiękniejsze trasy rowerowe i motocyklowe w całym kraju.

  • Więcej na temat atrakcji jubileuszowej edycji Lata z Radiem na antenie Programu 1
  • Strona internetowa Lata z Radiem

***
Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada cztery ogólnopolskie Programy – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikację i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata, udostępnia serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

Dodaj ogłoszenie