CLJ: Ruch Chorzów - Górnik Zabrze 1:2 [ZDJĘCIA] Śląskie derby dla zabrzan

Jacek Sroka
Jacek Sroka
W derbach Ruchu Chorzów z Górnikiem Zabrze nie brakowało walki
W derbach Ruchu Chorzów z Górnikiem Zabrze nie brakowało walki Lucyna Nenow / Polska Press
W meczu Centralnej Ligi Juniorów U-17 Ruch Chorzów przegrał z Górnikiem Zabrze 1:2. Prowadzenie dla Niebieskich zdobył Adrian Matys, a po przerwie dwa gole dla zabrzan strzelił Kosma Zawada. Górnik na półmetku rywalizacji jest zdecydowanym liderem grupy C CLJ U-17. Zobaczcie zdjęcia w meczu CLJ Ruch Chorzów - Górnik Zabrze.

CLJ Ruch Chorzów - Górnik Zabrze

Pierwsza połowa meczu rozgrywanego na bocznym boisku stadionu na Cichej należała do Ruchu. Niebiescy dominowali na murawie i mieli kilka sytuacji podbramkowych, ale strzelili tylko jedną bramkę. Jej autorem był Adrian Matys, który precyzyjnie przymierzył z rzutu wolnego.

Po zmianie stron przebudził się Górnik. Bohaterem zabrzańskiej drużyny został Kosma Zawada, który dwa razy pokonał Patryka Pietrzyka. Kapitan gości najpierw wykazał się największym sprytem w polu karnym i w zamieszaniu powstałym po wrzucie z autu w pole karne Bartłomieja Iwańskiego wepchnął piłkę do siatki. Kilka minut później Zawada pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką jednego z chorzowian.

Zobaczcie zdjęcia z meczu CLJ Ruch Chorzów - Górnik Zabrze

Górnik nie poniósł jeszcze w Centralnej Lidze Juniorów U-17 porażki i na półmetku jesiennej rywalizacji prowadzi w tabeli grupy C mając na koncie po siedmiu meczach 19 pkt. Ruch jest czwarty z 10 zdobytymi punktami. Rewanż w Zabrzu zaplanowano na 16 listopada.

CLJ U-17: Ruch Chorzów - Górnik Zabrze 1:2 (1:0)