MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Cywilizowany kanibalizm

Redakcja
W ciągu ostatnich dwóch dekad wykształciła się nowa konwencja w fotografii - fotografowanie procesu przemiany ciała w obraz.

Do historii przeszło zdjęcie Jeorena Oerlamansa, na którym Libańczycy pokazują fotoreporterom zwłoki dziecka zmarłego podczas nalotu na Kanę w lipcu 2006 roku. Dwanaście lat wcześniej Krzysztof Miller wykonał podobne zdjęcie w RPA, przedstawiające sześciu reporterów fotografujących ciało nieznanego mężczyzny.

Fotografowie, od których coraz częściej wymaga się szokujących zdjęć, uciekają się do instrumentalizacji ciał nieżyjących już ludzi. Tym sposobem człowiek staje się przedmiotem, a nawet produktem sprzedawanym opinii publicznej. Sprawę porusza Louis Vincent Thomas w książce "Trup". Pisze on o wizualnym kanibalizmie obecnym w dzisiejszych mediach, które pokazują najbardziej sensacyjne obrazy, by zwiększyć swoją popularność. W związku z tym, mówi się o kryzysie fotografii prasowej, która coraz częściej zamiast informować, ma przynosić dochody.

John Morris uważa natomiast, że „jest to kryzys edytorski i wydawniczy, nie zaś kryzys samej fotografii”. Spowodowane jest to tym, że redaktorzy dzisiejszych periodyków nie mają już takiego wpływu na kształt pisma jak kiedyś. Przy doborze zdjęć do publikacji muszą kierować się przede wszystkim oczekiwaniami czytelników.
http://www.fotopolis.pl/index.php?g=297&aktz=1

null

http://www.groene.nl/UserFiles/Image/6/BUITS%2001H.jpg

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Błysk i cekiny czyli gwiazdy w Cannes

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto