DBE: Anwil pokonał Śląsk

Pawe?
Pawe?
Herby klubowe
W świętej wojnie Anwilu Włocławek z zespołem Śląska Wrocław, tym razem zwyciężyli gospodarze. Śląsk zajmuje teraz ostatnie miejsce w tabeli.

Wydawać by się mogło, że minęły czasy zażartych meczów Anwilu ze Śląskiem. Ten drugi od kilku sezonów przeżywa kryzys i hasło "Cała Polska w cieniu Śląska" zeszło na daleki plan. Ligowy klasyk zapełnił włocławską Halę Mistrzów, a fora internetowe fanów koszykówki żyły tym spotkaniem już od kilku dn.

Spotkanie mogło się podobać jedynie przez pierwsze dwie kwarty, kiedy to skazywani na pożarcie wrocławianie toczyli w miarę wyrównaną walkę z zespołem z Kujaw. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 44 do 35.
Kluczowa była 3 kwarta, którą Anwil wygrał 22:8 i już do końca kontrolował przebieg meczu. Ostatecznie Śląsk został zdemolowany 86 do 64.

We wrocławskim zespole brakuje porządnego strzelca, który potrafiłby skutecznie rzucać za 3 pkt., zespół planuje zatrudnić jeszcze 2 nowych graczy, co oznacza pożegnanie najprawdopodobniej graczy: Aivarasa Kiausasa i Denga Gaia.

Anwil Włocławek - Śląsk Wrocław 86 : 64 [23:20], [21:15], [22:8], [20:21]