MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Destiny 2 - wydarzenie trwa, ale czy warto wziąć w nim udział? Sprawdźcie

Redakcja
Przesilenie 2022 w Destiny 2 przynosi nowe zestawy pancerza.
Przesilenie 2022 w Destiny 2 przynosi nowe zestawy pancerza. Bungie/materiały
Najnowszy event w Destiny 2 nosi nazwę Przesilenie i właśnie trwa. To szansa dla Strażników na zdobycie unikalnych nagród i skorzystanie z ograniczonej czasowo aktywności. Czy warto wziąć w nim udział? Sprawdźcie.

Spis treści

Destiny 2 to znakomita produkcja sieciowa, która przebyła długą drogę w swojej historii, zmieniając w tzw. międzyczasie zarówno właścicieli, jak i zasady funkcjonowania. Ostatecznie jednak ośmielę się stwierdzić, że to obecnie jedna z najlepszych gier typu usługa na rynku. Mnóstwo aktywności, zarówno PvP, jak i PvE, możliwość swobodnej eksploracji świata, solowe kampanie i starcia z graczami. To i wiele więcej oferuje właśnie Destiny 2 i dlatego też cieszy się wiernym gronem Strażników. Ich stałe zainteresowanie podsycają zmieniające się sezony w grze, rozwijające fabułę w ramach ich wprowadzania. W Destiny 2 znajdziemy także cykliczne wydarzenia sezonowe i eventy, a jeden z nich właśnie trwa.

Przesilenie w Destiny 2

Obecnie w grze dostępne jest wydarzenie okresowe o nazwie Przesilenie. Jest ono całkowicie darmowe i pozwala na zdobycie unikalnych nagród, więc warto nim się zainteresować. Klasycznie, event prowadzi Eva Lavante, która ponownie pojawiła się w Wieży i zachęca do świętowania. W jego ramach otrzymamy od Evy nowy ekwipunek, który udoskonalamy zdobywając specjalne surowce.

Oślepiające ognisko i aktywności

Możemy także wziąć udział w nowej, dostępnej czasowo aktywności – Oślepiające ognisko, w której w trzyosobowych drużynach należy… rozpalić ognisko, co oczywiście nie jest proste i wymaga zabicia wielu przeciwników. Jeśli chcemy otrzymać nagrody z tej aktywności, musimy wziąć w niej udział posiadając srebrne liście. Te z kolei zdobywamy wykonując zadania z listy i w podobny sposób zdobywamy część ulepszeń do nowego pancerza.

Oślepiające ognisko - nowa aktywność w ramach Przesilenia.
Oślepiające ognisko - nowa aktywność w ramach Przesilenia. Bungie/materiały

Trzeba przyznać, że w przypadku organizacji Przesilenia w tym roku Bungie wyjątkowo się postarało. Zazębianie się poszczególnych zadań i aktywności daje sporą swobodę działania. Poszczególne zasoby zdobywamy bowiem wykonując niemal dowolne aktywności i zadania, a więc wszystko ma znaczenie oraz przynosi korzyści. Karta zadań i poszczególne wytyczne są z kolei jasne i przejrzyste, znacznie wygodniejsze do śledzenia postępów niż te, dotychczas dostępne w grze i wcześniejszych wydarzeniach.

Nowe zestawy wyglądu pancerza

Niestety, podarowany i rozwijany w ramach przesilenia ekwipunek nie pozwoli nam na odblokowanie jego wyglądu do transmogryfikacji. A szkoda, bowiem rozwijanie sprzętu wydaje się przy tym nieco bezsensowne. Rozumiem, że Bungie chciało sprzedać nowy wygląd pancerza eventowego, jednak dobrze byłoby dać graczom możliwość choć odblokowania jego „uboższej”, rozwijanej wersji, jeśli nie uda im się uzbierać pyłu na ten ze sklepu.

Nowe zestawy pancerza do ulepszania w trakcie przesilenia.
Nowe zestawy pancerza do ulepszania w trakcie przesilenia. Bungie/materiały

W sklepie Eververs dostępne są bowiem teraz zestawy pancerza zarówno z poprzednich dwóch edycji wydarzenia Przesilenie, jak i z tegorocznego eventu. Jak wspomniano, w tym roku zestaw przypomina ten, który udoskonalamy w ramach wydarzenia, jednak wygląda znacznie lepiej. Co więcej, efekt świetlny w nim zawarty zmienia kolor w zależności od tego, jaką klasą mocy obecnie gramy.

W sklepie znajdziemy oczywiście także inne, związane z wydarzeniem przedmioty, jak:

  • Ducha
  • Wróbla
  • Kolorki
  • Emotki

Czy warto wziąć udział?

Jeśli chodzi o to, w przesileniu w tym roku w Destiny 2 warto wziąć udział, to odpowiedź brzmi – z pewnością. Nowe zestawy pancerza wyglądają imponująco, nowa aktywność daje sporo frajdy, a wykonywanie zadań i zdobywanie nagród jest całkiem proste oraz przyjemne.

Nowy legendarny rewolwer - Coś nowego.
Nowy legendarny rewolwer - Coś nowego. Bungie/materiały

Co więcej, podczas Przesilenia możemy zdobyć nowy legendarny rewolwer stazy – Coś nowego. Za wykonywanie zadań z kolei możemy zdobyć dodatkowo tytuł – Strażnik płomieni, a ukończenie eventu pozwoli nam odblokować możliwość zakupienia limitowanych koszulek.

Sporo tego, prawda? Trzeba się jednak spieszyć, ponieważ Przesilenie kończy się już 9 sierpnia, czasu jest więc niewiele, a warto.

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Destiny 2 - wydarzenie trwa, ale czy warto wziąć w nim udział? Sprawdźcie - GRA.PL

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto