Dobry start polskich łuczniczek

Łukasz Wolski
Reprezentantki Polski awansowały do ćwierćfinału drużynowego konkursu w łucznictwie. Indywidualnie nasze zawodniczki zakwalifikowały się do 1/32 finału.

Eliminacje wygrały rewelacyjne Koreanki, które zajęły 3 pierwsze miejsca. Dziś najlepiej strzelała podwójna mistrzyni olimpijska z Aten Sung-Hyun Park. 673 punkty oprócz zwycięstwa w kwalifikacjach, pozwoliły jej wyrównać rekord olimpijski.

Drużynowo Polki zajęły czwarte miejsce. Pozwoliło im to na awans do ćwierćfinału, gdyż w 1/8 finału uzyskały wolny los. Naszymi rywalkami będą Francuzki, które zajęły 5 pozycję. Zapowiada się emocjonująca walka o awans do strefy medalowej. Indywidualnie Polki nie spisały się rewelacyjnie. Małgorzata Ćwieńczek ( dawniej Sobieraj)
była 13. Jej przeciwniczką będzie 52. dziś Louise Laursen z Danii. Justyna Mospinek, która dziś zajęła dziewiętnaste miejsce, spotka się z Japonką Sayoko Kitabatake.

Najgorzej spisała się Iwona Marcinkiewicz, która zajęła dopiero 43. miejsce. Jej rywalkę w walce o 1/16 finału będzie Hinduska Bombayla Devi, która była 22. Drużynowo o medale łuczniczki będą walczyć już jutro. Natomiast do rywalizacji indywidualnej przystąpią 14 sierpnia.