Adrian Gajewski
Natalia Bajor zanotowała udany występ na ME.
Natalia Bajor zanotowała udany występ na ME. pzts.pl
Mistrzostwa Europy odbyły się w dniach 22-27 czerwca na warszawskim Torwarze. W reprezentacji kobiet wystąpiła brzeżanka Natalia Bajor. Występ może zaliczyć do udanych, odpadła w 1/8 z Niemką Petrissą Solią, która triumfowała w całym turnieju.

W Mistrzostwach Europy wzięło udział 95 kobiet. Natalia Bajor była rozstawiona na tym turnieju z numerem 25.

W pierwszym meczu Natalia Bajor po emocjonującym spotkaniu pokonała Aikatrreni Toliou. Mecz zakończył się wynikiem 4:3, a brzeżanka musiała odrabiać straty, po porażce w pierwszych dwóch setach.

W walce o najlepszą 16 turnieju zmierzyła się z reprezentantką Czech - Haną Matelovą (rozstawiona z nr 11). Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem brzeżanki 4:1.

W meczu 1/8 rywalką Natalii Bajor była jedna z gwiazd tenisa stołowego - Petrissa Solia. Turniejowa "dwójka" po bardzo wyrównanym meczu pokonała Natalię 4:3. Brzeżanka przez długi okres meczu prowadziła (2:0 i 3:2), jednak Niemka w decydującym momencie spotkania przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 6 secie Natalia miała nawet dwie piłki meczowe, których niestety nie udało się wykorzystać.

Natalia na przestrzeni dwóch ostatnich lat bardzo się rozwinęła. Świetnie nam się współpracuje. Uważam, że mimo porażki, ten pojedynek pokazał Natalii, że może rywalizować na równi z najlepszymi zawodniczkami na świecie - podsumował występ Natalii trener kadry Zbigniew Nęcek.