MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dom Otwarty - portal dla kobiet niepełnosprawnych

Magdalena Wróbel
Magdalena Wróbel
Logo Stowarzyszenia Kobiet Niepełnosprawnych one.pl
Logo Stowarzyszenia Kobiet Niepełnosprawnych one.pl Stowarzyszenie
Ruszył pierwszy w Polsce portal internetowy skierowany do kobiet niepełnosprawnych, ich rodzin, znajomych i wszystkich tych, którym niepełnosprawność kobiet nie jest obojętna.

W serwisie domotwarty.org.pl publikowane są artykuły o charakterze poradnikowym. Oprócz tekstów na temat praw socjalnych, kobiety znajdą również wskazówki dotyczące wyglądu czy związane ze sferą intymną. Nie zabraknie przepisów kulinarnych i recenzji książek, filmów czy sztuk teatralnych. Na stronie jest też forum i czat. Dzięki portalowi można skontaktować się z prawnikiem i psychologiem - wysłać do niego email lub porozmawiać przez komunikator Skype.

Projekt "Dom Otwarty: Przestrzeń Interakcji" jest współfinansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i powstaje w ramach Stowarzyszenia Kobiet Niepełnosprawnych One.pl. - Stowarzyszenie tworzą w 90 proc. kobiety, które na własnej skórze doświadczyły dyskryminacji z powodu swojej niepełnosprawności na polu zawodowym, jak i prywatnym - mówi Emilia Malinowska, koordynatorka projektu.

- Zauważamy potrzebę zmiany społecznego wizerunku kobiety niepełnosprawnej w Polsce - tłumaczy. - Często przedstawia się ją jako osobę niezaradną życiowo, zaniedbaną i bez szans na karierę zawodową czy założenie rodziny. Kobieta niepełnosprawna w odbiorze społecznym po prostu nie jest w pełni kobietą. Chcemy to zmienić - podkreśla Malinowska. W przyszłości portal opracuje raport o sytuacji psychospołecznej kobiet niepełnosprawnych w Polsce. - Przygotujemy go na podstawie ankiet wypełnianych online przez kobiety odwiedzające nasz portal - wyjaśnia koordynatorka projektu.

Zdaniem Malinowskiej celem serwisu jest zmierzenie się z negatywnymi konsekwencjami, jakie niesie za sobą podwójna dyskryminacja (ze względu na płeć i niepełnosprawność) oraz zmniejszenie zagrożenia wykluczeniem społecznym. - Zadaniem portalu Dom Otwarty jest poprawa wizerunku kobiet niepełnosprawnych w społeczeństwie, integracja środowiska oraz ułatwienie dostępu do informacji - dodaje.

***
W Polsce nadal pokutuje stereotyp kobiety niepełnosprawnej jako życiowo niezaradnej, nie pracującej i zależnej od rodziny. A one wcale takie nie są. Dobrze, że powstają w internecie takie miejsca, bo - niestety - kobiety te często nie wiedzą, jak zmienić siebie i otoczenie - jak szukać właściwej drogi do lepszego, godnego życia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto