Te storczyki wyglądają bardzo okazale © Oldlarry (Pixabay.com)
[3/12]

Domowe gatunki storczyków. Sprawdź, którego masz storczyka i jak go uprawiać

Te storczyki wyglądają bardzo okazale. Pochodzą głownie z Azji, gdzie rosną nawet u podnóży Himalajów. Te storczyki tworzą tzw. pseudobulwy, z których wyrastają długie i wąskie liście, a także pędy kwiatostanowe. Na nich rozmieszczone są wspaniałe – duże i barwne kwiaty. Często mają kolorową i wzorzystą warżkę (środkowy, dolny płatek) oraz barwne płatki, które miewają tak nietypowe barwy jak jasnozielony czy brązowy, a także wiele innych kolorów.

Cymbidia kwitną raz w roku i tylko raz z danej pseudobuwy, ale wytwarzają nowe. W ich uprawie ważne jest zapewnienie zróżnicowanych i niezbyt wysokich temperatur; jedynie latem zniosą nawet upały. Mimo tego, nie są trudne w uprawie i pięknie wyglądają w domach. Ich pędy często są też wykorzystywane jako kwiat cięty.
Ten storczyk nie ma polskiej nazwy, ale jego łacińską można przetłumaczyć jako "łódeczka".

Storczyk to storczyk? Czasem wydaje się, że takie założenie przyjmują niektórzy sprzedawcy. Jednak storczyki mają mnóstwo gatunków. Poznaj te, które mogą być uprawiane w domach. Dowiedz się, które ze storczyków są najłatwiejsze w uprawie.

Najnowsze wiadomości

reklama