Dożynki gminno-parafialne w Piotrkowie Kujawskim

Redakcja
W Piotrkowie Kujawskim w dniu 3 września 2017 roku zorganizowano Dożynki Gminno-Parafialne. Z tej okazji przedstawiciele sołectw przygotowali tradycyjne wieńce dożynkowe.

Uczestnicy Święta Plonów wzięli udział we mszy św. dziękczynnej. W związku ze złymi warunkami atmosferycznymi, obrzędy dożynkowe odbyły się w kościele p.w. Św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Kujawskim a następnie w barwnym korowodzie z udziałem Orkiestry Dętej Strażackiej przeszli na plac przy Nowym obiekcie „Przedszkola” przy ulicy Poznańskiej gdzie odbyła się część kulturalno-rozrywkowa obchodów m.in. prezentacje wieńców dożynkowych, tradycyjnych potraw, wyrobów kujawskich oraz prezentacje i występy zespołów folklorystycznych. Zaprezentowały się „PRZEDSZKOLAKI”, Agencja Artystyczna” KLAUNIK”, Zespół folklorystyczny „PIOTRKOWIANIE”w składzie: Irena Bigaj, Edward Wiliński, Barbara Rewers, Józef Rewers, Inez Szczurowska, Anna Sobieraj, Władysława Rosińska, Alina Woźniak, Halina Krygier, Alicja Dębowska, Lechosław Stranc, Przemysław Wawrzyniak, Kamil Kozłowski i Cezary Siwiński, Kapela podwórkowa "Z Kopyta" w składzie: Jerzy Maciejewski, Zenon Skowroński, Marek Jesiołowski, Bogdan Piskorz, Grzegorz Wypychowski, Mariusz Stawicki, Larysa Gruszka.

W takiej dożynkowej atmosferze mieszkańcy tego środowiska powitali nowy obiekt, wizytówkę tego środowiska „NOWE PRZEDSZKOLE”, będzie on długie lata służył małym mieszkańcom tego miasta i okolicy. Gratulacje za pomysł i realizację tego zadania dla władz samorządowych Piotrkowa Kujawskiego a zwłaszcza dla jego włodarza burmistrza Sławomira Boguckiego i pracowników z nim współpracujących przy tej inwestycji, a także wspomagających w tym otwarciu członków Klubu Seniora „ZŁOTA JESIEŃ” i innych.

Był serwowany poczęstunek ufundowany przez Urząd Miasta i Gminy Piotrków Kujawski.
Spacer

Klub Seniora "Złota Jesień" w Piotrkowie Kujawskim
Album fotek
Dożynki Wojewódzkie 28.8.2016 w Piotrkowie Kujawskim
Wspomnienie o Alinie Miętkiewicz

Warto, ba trzeba przypomnieć o tej inwestycji.

Tak o tym mówi burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Pan Sławomir Bogucki.

"Od ponad 71 lat piotrkowskie przedszkole mieściło się w zabytkowym dworku. Panujące tam warunki nie pozwalały na właściwą realizację zadań, dlatego też 20 sierpnia 2016 r. rozpoczęto budowę nowego przedszkola przy ul. Poznańskiej. Jest to wygodny, nowoczesny, funkcjonalny, ale przede wszystkim bezpieczny obiekt. Na nowe miejsce czeka 140 przedszkolaków, są też miejsca dla 10 maluchów w oddziale żłobkowym. Koszt inwestycji to ok 3,5 mln złotych. Jest tu 5 sali do prowadzenie różnorodnych zajęć, kuchnia, wózkownia, pomieszczenia dla pielęgniarki i logopedy, szatnie, pomieszczenia na archiwum, pokój nauczycielski oraz pomieszczenie dla intendenta. Wykonawcą budowy jest przedsiębiorstwo "Przembud" z Włocławka. Budowa przedszkola to jedno z najistotniejszych zadań w obecnej kadencji piotrkowskiego samorządu. Mamy nadzieję, że nasi mali mieszkańcy będą zachwyceni nowym przedszkolem Kujawiaczek".

PS!
Warto przypomnieć, że zabytkowy dworek to Dwór z poł. XIX w. wraz z parkiem został wybudowany w połowie XIX . Jego ostatnimi właścicielami byli Tabaczyńscy. Był to budynek piętrowy, niegdyś parterowy z dwuspadowym dachem, z ryzalitem i piętrową facjatką. Obecnie na skutek przeprowadzonych remontów pozbawiony cech stylowych. W części frontowej pozostał dolny fragment ryzalitu z wejściem i schodami, facjatkę rozebrano. W elewacji ogrodowej znajduje się przebudowana weranda z tarasem, oraz zachowane stare schody, zamknięte murkami. Po 1945 r. majątek przeszedł na własność Skarbu Państwa Polskiego, a w 1949 r. utworzono tu przedszkole.

Nic do tych słów dodać nie można.

Gratulacje za pomysł i jego realizację. Niech obiekt służy przez wiele lat i spełnia postawione przed nim zadanie.
O działalności przedszkola

Do tańca swoją muzyką porywał Zespół „ MASTER”.
Były atrakcje dla dzieci i nie tylko.

Meszki bolimuszki utrapieniem wakacji

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie