Dzieci już wiedzą, jak zmieniać świat na lepsze. A dziś każde z nich może zostać Mistrzem klimatu Cartoon Network!

Materiał informacyjny Cartoon Network
Udostępnij:
Aż 85% badanych przez Cartoon Network polskich dzieci wierzy, że ich działania mają realny wpływ na sytuację naszej planety, a 91% chce działać na rzecz zmian klimatycznych*. W ramach kampanii organizowanej przez stację telewizyjną można codziennie podejmować ekologiczne wyzwania na specjalnie przygotowanej stronie internetowej i dowiedzieć się, jak dbać o środowisko. A wszystko to w towarzystwie znanych i lubianych postaci z kreskówek Cartoon Network!

Dbanie o planetę? Polskie dzieci dobrze wiedzą, z czym to się je

Zwiększanie świadomości o zmianach klimatycznych wśród najmłodszych jest coraz bardziej powszechne. Dzieci z całego świata udowadniają, że mają dużą wiedzę na ten temat i chcą czynnie brać udział w ochronie środowiska naturalnego: aż 100% polskich respondentów podjęło przynajmniej jedną proekologiczną aktywność.

Cartoon Network postanowił dać im dodatkowe narzędzia do działania. W ramach kampanii „Mistrzowie klimatu Cartoon Network” powstała strona internetowa, na której czekają specjalne wyzwania aż w ośmiu kategoriach – recykling, podróże, energia, woda, fauna, flora, kreatywne oraz jedzenie. Każdy może wybrać i wykonać dowolne zadanie, a także udostępnić je rodzeństwu lub znajomym. Na całym świecie podjęto już ponad 300 tysięcy wyzwań! W nagrodę za ich realizację uczestnicy mogą uprawiać swój własny, wirtualny ogród. Na stronie można również zobaczyć filmy z historiami Elizabeth, Emanuela, Anastasii i innych małych obywateli z całego świata - dzieci opowiadają, w jaki sposób troszczą się o środowisko w swoich lokalnych społecznościach. Cartoon Network przygotował też wirtualny „Quiz dla pogromców mitów o recyklingu”, zestaw filmów edukacyjnych i mapę aktywności najmłodszych.

*

Edukowanie poprzez zabawę razem z Cartoon Network

Wkrótce akcja „Mistrzowie Klimatu Cartoon Network” dotrze także do szkół. We współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej przygotowano specjalne materiały edukacyjne, w tym: scenariusze lekcji zdalnej oraz stacjonarnej, karty pracy z angażującym zadaniem domowym wraz z prezentacją dla uczniów z klas I-III. Wszystko to będzie dostępne od września dla nauczycieli w całej Polsce na blogu organizacji.

Cartoon Network wyprodukował także krótkie spoty z udziałem ulubionych bohaterów małych widzów. Młodzi Tytani, Craig Williams wraz z przyjaciółmi, Gumball i jego kumple z Elmore, paczka misiów z serialu „Między nami, misiami” i wielu innych przychodzą z pomocą, odpowiadając na najbardziej palące tematy dotyczące zmian klimatu. Na czym polega recykling? Jak oszczędzać wodę? Czym jest emisja CO2 do atmosfery? Co to jest upcykling? W badaniu aż 77% dzieci zadeklarowało, że segreguje odpady, 58% stara się oszczędzać wodę, a 55% zmniejszyć użycie energii elektrycznej. Co więcej 88% dzieci uważa, że zmiany klimatu to bardzo ważny temat, a 76% wie wystarczająco dużo, żeby podjąć działania proekologiczne.

Zweryfikowana wiedza od specjalistów z Fundacji WWF

Cała kampania została przygotowana we współpracy z ekspertami WWF – jednej z największych światowych organizacji zajmujących się ochroną przyrody. Fundacja wie jakimi uważnymi obserwatorami są dzieci, jak bardzo potrafią wpływać na zmiany postaw dorosłych i jak ważna jest rzetelna edukacja klimatyczna w polskich przedszkolach i szkołach.

Wejdź na https://cartoonnetworkclimatechampions.com/pl-pl/ i dowiedz się więcej o tym, co możesz zrobić dla dobra naszej planety. Już dziś zostań Mistrzem klimatu Cartoon Network i zmieniaj świat!

*

* WarnerMedia zlecił internetową ankietę, reprezentatywną w skali każdego kraju, wśród 4124 dzieci w wieku 6-12 lat, w 13 krajach regionu EMEA (Niemcy, Francja, Włochy, Polska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Belgia, Holandia, Luksemburg, Wielka Brytania, Republika Południowej Afryki, Rumunia, Turcja i Czechy). W Polsce w badaniu wzięło udział 500 dzieci. Badanie przeprowadziła firma Quantilope. Czas trwania: 28 maja - 11 czerwca 2021 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie