Ralf
Ralf
Rafał Nastarowicz
W Serbii siatkarze kadry B biorą udział w Uniwersjadzie. Podopieczni Grzegorza Wagnera przez eliminację przeszli jak burza i dziś podejmą Brazylię w walce o półfinał.

Uniwersjada jest organizowana przez Międzynarodową Federację Sportu Akademickiego. Dlatego nasi siatkarze chcą osiągnąć jak najlepszy wynik na „studenckich igrzyskach”, aby poczuć przedsmak prawdziwych Igrzysk Olimpijskich. Przed turniejem po cichu liczono na miejsca 1-4.

Polacy w swojej grupie nie mieli wymagających rywali. Hongkong, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Australia to nie są potęgi światowej siatkówki. Każde spotkanie kończyło się szybkim 3:0, a nieraz i pogromem w secie (chociażby mecz z Hongkongiem, w którym rywale nie wyszli poza 12 punktów na set). Mały wypadek przy pracy zdarzył się w meczu z Czechami. Jednak trzeba przyznać, że rywalizacja była bardzo wyrównana, zawodnicy walczyli o każdą piłkę, a sety kończyły się wyraźną przewagą. Mimo wygranej w pierwszej partii, w kolejnych trzech lepsi byli nasi rywale. W meczu o wszystko, podopieczni Grzegorza Wagnera spotkali się z Niemcami.
Tym razem to Polacy przegrali pierwszego seta, aby trzy kolejne wygrać. Dzięki temu zwycięstwu, siatkarze z naszego kraju zajęli drugie miejsce w grupie i dziś o godzinie 20:00 zmierzą się w ćwierćfinale z rówieśnikami z Brazylii. Nie trzeba chyba nikomu mówić, jak Brazylijczycy grają w siatkówkę. Zapowiada się bardzo ciężka walka w grze o medale.

Za tak dobrą grą naszych siatkarzy przemawiają nazwiska. Wielu z naszych zawodników gra od kilku lat na parkietach PlusLigi. Jakub Oczko godnie zastępował Pawła Zagumnego w AZS Olsztyn, gdy ten był kontuzjowany. Rafał Buszek – który jest w kręgu zainteresowań Daniela Castelaniego, wyrasta na gwiazdę Uniwersjady, gdyż każdy mecz kończy z wysoką skutecznością w ataku. Młody przyjmujący Politechniki Warszawskiej sieje popłoch wśród przyjmujących rywali również swoją zagrywką. Andrzeja Wrony oraz Bartosza Janeczka nie trzeba przedstawiać siatkarskim kibicom. Obaj są znani z bardzo dobrych występów w AZS Częstochowa.

Zapowiada się wyśmienite siatkarskie widowisko. Trzymajmy więc kciuki za zaplecze naszej dorosłej reprezentacji. Transmisje z meczu przeprowadzi Eurosport 2.

Dodam, że nasze siatkarki uległy w półfinale gospodyniom i w meczu o brąz spotkają się z Rosjankami.