Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

E-commerce demokratyzuje handel

Redakcja
Sala obrad
Sala obrad Paweł Nowacki
Nowe technologie zmieniły nasze życie, sposób pracy, robienia zakupów. E-commerce to dziedzina w jakiej Polska nie odstaje od tego co dzieje się na świecie, przeciwnie jesteśmy nawet liderem w tej dziedzinie – takimi stwierdzeniami organizatorów - Amerykańskiej Izby Handlowej - rozpoczęło się dziś w stolicy I Forum E-commerce.

Moderatorem środowej konferencji jest dziennikarz Tomasz Lis, który niedawno zdecydował się wrócić do TVP z nowym programem. Wiadomości24.pl są jednym z patronów medialnych środowej konferencji odbywającej się w warszawskim hotelu Radisson.

Specjalny list do uczestników konferencji wystosował wicepremier Waldemar Pawlak, który docenia znaczenie rozwój internetu dla wzrastającej gospodarki naszego kraju. - Instynkt mówi mi, że internet jest najważniejszym wynalazkiem od czasu wynalezienia koła – powiedział otwierając moderujący dyskusję Tomasz Lis.

Jednym z pierwszych momentów e-commerce było powstanie sklepu internetowego Amazon – padła odpowiedź na pytanie moderatora dyskusji: - Kiedy powstało rzeczywiście zjawisko e-commerce?

Rewolucja komunikacyjna jaką jest internet przełożyła się na sposób życia, dlatego e-commerce jest lepszym handlem od tradycyjnego handlu – podkreślali dość zgodnie uczestnicy pierwszego panelu. Wprawdzie w sieci wirtualnej nie da się jeszcze powąchać kupowanych pomidorów, ale technologicznie istnieją takie możliwości zbudowania takich komputerów - konstatowali.

Opóźnienia technologiczne jeszcze z czasów PRL-u, bardzo niski poziom korzystania przez internet z usług urzędów przez petentów sprawia, że wciąż mamy do czynienia z poważnymi barierami w rozwoju e-commerce. Jednak największą bolączką e-commerce są usługi kurierskie. - Ludzie najbardziej narzekają na firmy kurierskie w Polsce, że zamówiony towar bardzo długo dociera do kupującego - podkreślał Marcin Pery, wiceprezes firmy Gemius.

Na inną z ważnych barier zwracał uwagę dr Dominik Batorski z Uniwersytetu Warszawskiego. Są nią umiejętności z korzystania z internetu przez Polaków, a standardowe umiejętności naszych internautów ograniczają się jedynie do odwiedzania wielkich portali. Nawet Nasza Klasa nie jest - dla większości dyskutantów - niczym innym, jak prostym, wielkim portalem.

Psycholog prof. Rafał Ohme mówił, że w internecie będziemy kupowali bardziej racjonalnie. - E-commerce powoduje, że następuje demokratyzacja produktów, będą wygrywały te, które są naprawdę dobre - mówił prof. Ohme z Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto