Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ekologia podbija Polskę - nowy Jahrbuch Polen 2015

Isabella Degen
Isabella Degen
Deutsches Polen Institut/materiały prasowe
Na niemieckim rynku ukazał się aktualny rocznik Jahrbuch Polen 2015 - Ekologia. Rocznik wydawany jest co roku przez Deutsches Polen-Institut w Darmstadt i poświęcony aktualnym tematom polskim ostatnich lat.

Niemiecki Instytut Kultury Polskiej - Deutsches Polen-Institut w Darmstadt wydał kolejną edycję rocznika polskiego, poświęconego sprawom polskim ostatnich lat. Rocznik Polski jest popularną publikacją w języku niemieckim i przeznaczoną dla Niemców zainteresowanych polską kulturą, nauką, polityką i gospodarką. Tegorocznym tematem jest ekologia środowiska.
Nowe tendencje ochrony środowiska widoczne są na każdym kroku, powstają elektrownie wiatrowe a panele słoneczne stały się częścią polskiego krajobrazu. W miastach buduje się nowoczesne domy zero-emisyjne, czyli takie, które zużywają maksymalnie 15 kWh na metr kwadratowy rocznie. Samochody hybrydowe podbijają ulice. Od lat segreguje się śmieci. Widać sukcesy polityki ochrony środowiska zapoczątkowanej w 1990 roku, takie jak redukcja emisji dwutlenku węgla i innych szkodliwych gazów są wynikiem transformacji, prywatyzacji i likwidacji zakładów niszczących środowisko.

Rocznik polski - Jahrbuch Polen 2015, przybliża aktualne dyskusje dotyczące ochrony środowiska i polityki energetycznej Polski. Niemiecki czytelnik szybko dochodzi do wniosku, że w polskiej debacie o ochronie środowiska i jej globalnych problemach nie ma tematów tabu. Wręcz przeciwnie, w Polsce napotykamy na dogłębne, kompetentne i nierzadko dobitnie zaangażowane stanowiska wobec wszystkich aktualnych aspektów ochrony środowiska. Rocznik ukazuje bogaty wachlarz opinii i głosów osób zajmujących się polityką energetyczną i ochroną środowiska, jak również odpowiedzialnością państwa w dziedzinach ekologii i zrównoważonego rozwoju.

Wśród autorów rocznika znajdują między innymi: Michał Olszewski, Edwin Bendyk, Witold Gadomski, Dagmar Dehmer, Friedemann Kohler, Adam Ostolski, Eva-Maria Stolberg. W części literackiej rocznik zawiera teksty Anny Nasiłowskiej, Michała Głowińskiego i Michała Olszewskiego. Wrocławski artysta Ryszard Kaja zaprojektował okładkę, a jego plakaty „turystyczne” zdobią galerię rocznika.

Źródła: Deutsches Polen-Institut w Darmstadt

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto