Ekstraklasa: Legia o krok od mistrzostwa

Jarosław Franciszek Furmaniak
Logo Legii W-wa
Logo Legii W-wa Wikipedia
W sobotę 18 maja 2013 r o godz. 15:25 zakończył się ważny mecz rozegrany na warszawskim stadionie przy Łazienkowskiej - piłkarze Legii wygrali z Lechem dopiero po bramce strzelonej z rzutu karnego w 87 minucie.

27 kolejka piłkarskiej ekstraklasy.

Przy wypełnionych po brzegi trybunach - po bardzo zaciętym, wyrównanym meczu bez bramek aż do 87 minuty, gdy Możdzeń sfaulował w polu karnym Jakuba Koseckiego i zobaczył za to czerwoną kartkę - jedyną bramkę tego meczu z rzutu karnego strzelił pewnie zawodnik Legii Vrdoljak.

Lech Poznań do końca grając w dziesiątkę próbował jeszcze wyrównać - sędzia doliczył bowiem 4 minuty - ale wynik już się nie zmienił - Legia po strzelonej bramce odzyskała pewność siebie i nie pozwoliła w tym doliczonym czasie piłkarzom gości dojść do strzału.

Legia Warszawa - Lech Poznań 1:0