Ekstraklasa: Ruch Chorzów na fali!

kamil156@op.pl
[email protected]
W 10. kolejce Ekstraklasy piłkarze Ruchu wygrali u siebie z Lechią Gdańsk 1:0. Gospodarze mieli trzy świetne okazje do zdobycia bramki. Jedną z nich wykorzystał Andrzej Niedzielan, dzięki czemu trzy punkty zostały w Chorzowie.

Drużyna Ruchu Chorzów, jest prawdziwą rewelacją sezonu. "Niebiescy" odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu na własnym stadionie, tym samym umacniając się na drugim miejscu w ligowej tabeli.

Spotkanie stało na wysokim poziomie. Obie ekipy zagrał odważnie. Wraz z upływem czasu, widoczna była przewaga gospodarzy. W 44. minucie padła jedyna bramka spotkania. Kapitalną asystą popisał się Wojciech Grzyb, dośrodkowując z pierwszej piłki do Andrzeja Niedzielana, a ten sprytnie ubiegł Kapsę i ładnym strzałem głową, dał Ruchowi prowadzenie.

W drugiej połowie gra się wyrównała, ale drużyna z Gdańska nie była już w stanie pokonać bramkarza gospodarzy, Krzysztofa Pilarza, i doprowadzić do wyrównania.

Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk 1:0 (1:0)
Bramki: Andrzej Niedzielan (44).
Żółta kartka - Lechia Gdańsk: Krzysztof Bąk.
Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).
Widzów: 8000.

Ruch Chorzów: Krzysztof Pilarz - Ariel Jakubowski (24. Krzysztof Nykiel), Rafał Grodzicki, Maciej Sadlok, Tomasz Brzyski - Wojciech Grzyb, Grzegorz Baran, Gabor Straka (80. Michał Pulkowski), Łukasz Janoszka (83. Marcin Zając) - Artur Sobiech, Andrzej Niedzielan.

Lechia Gdańsk: Paweł Kapsa - Krzysztof Bąk, Jacek Manuszewski (46. Piotr Wiśniewski), Hubert Wołąkiewicz, Peter Cvirik - Maciej Rogalski (58. Marko Bajić), Łukasz Surma, Paweł Nowak, Marcin Kaczmarek - Jakub Zabłocki (65. Paweł Buzała), Ivans Lukjanovs.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani